Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2019
  • 30 lipca 2019
  • wyświetleń: 5832

[WIDEO] Nieustraszony Grandpagang z Tychów w Pytaniu na Śniadanie

23-letni wnuk Marek wraz ze swoim niepełnosprawnym 84-letnim dziadkiem Wiesławem planują przebiec Silesia Marathon, który odbędzie się 6 października. W niedzielę, 28 lipca tyszanie gościli w programie Pytanie na Śniadanie, gdzie opowiedzieli swoją historię. Zobaczcie wideo.Marek ma zamiłowanie do sportów ekstremalnych, sprawdzania się na różnych polach i udziału w niecodziennych wydarzeniach. Jego dziadek zawsze był aktywną osobą. W młodości grał w piłkę nożną. Zawsze też lubił siatkówkę i pływanie. Dużo spacerował. W 2012 r. ze względów zdrowotnych amputowano mu nogę. W wyniku powikłań niemożliwe stało się chodzenie z protezą. Dlatego od tego czasu Wiesław porusza się tylko na wózku.

- W 2018 roku, podczas jego 83 urodzin, wpadłem na pomysł, by dziadek zamiast siedzieć w fotelu i oglądać telewizję, zaczął odkrywać nowe możliwości w swoim życiu. Dlatego też spontanicznie wybraliśmy się w góry, a w drodze powrotnej pojechaliśmy na gokarty. Dodatkowo założyłem dziadkowi prywatnego Instagrama. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będzie to początkiem nowej przygody - relacjonuje Marek Wendreński.

Grandpagang z Tychów


23-latek zaproponował swojemu dziadkowi udział w półmaratonie. Wózek i dziadek ważą w sumie około 80 kg. - Nierówności na drodze i wózek typu spacerówka nie wróżyły sukcesu. Do tego dystans 21 km. Nic tylko zrezygnować. Lecz to nie w naszym stylu. Przecież zawsze, jeśli się czegoś naprawdę chce, to znajdzie się jakiś sposób, aby osiągnąć cel. Pierwszym punktem planu było znalezienie organizatora, który umożliwiłby start. Wybór padł na Pana Bohdana Witwickiego. Twórcę Silesia Marathonu. Gdy dostaliśmy odpowiedź na maila z potwierdzeniem możliwości wspólnego startu wiedzieliśmy, że nadszedł czas przygotowań - pisze Marek.

Mimo przeszkód, dzięki dużej determinacji, zapałowi do treningów mężczyźni stanęli na linii startu Silesia Marathonu i ukończyli półmaraton w regulaminowym czasie (ok. 2 godziny 40 minut).

W tym roku postanowili wystartować w maratonie podczas kolejnej edycji Silesia Marathonu, który odbędzie się 6 października. Tyszanie utworzyli grupę GranpaGang, która pobiegnie razem z nimi. Dla uczestników, którzy z nimi wystartują, przygotowano specjalne koszulki od organizatora z logo GrandpaGang.

Aby do nich dołączyć należy wejść na stronę https://silesiamarathon.pl, wybrać Silesia Marathon 2019, w nazwie klubu wpisać drukowanymi literami "GRANDPAGANG".

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.