Wiadomości

  • 24 lipca 2019
  • wyświetleń: 1367

Wakacje we wrześniu - gdzie warto pojechać?

Materiał partnera:

Mając możliwość wykorzystania choć części urlopu we wrześniu, warto skorzystać z tej opcji. Dzięki nieco późniejszym wyjazdom wakacyjnym zyskamy atrakcyjne ceny na wycieczki zorganizowane, a w miejscach szczególnie popularnych nie spotkamy tłumu turystów, skutecznie utrudniających odpoczynek. W tym okresie pojawia się także coraz więcej ofert tzw. last minute, które pozwalają na zakup wczasów w wyjątkowo niskiej cenie. Warto zatem nieco zmodyfikować wstępnie założony harmonogram urlopowy.

Wakacje we wrześniu - gdzie warto pojechać?


Wakacje krajowePierwszym pomysłem na ciekawe wakacje we wrześniu, jest urlop krajowy. Pogoda zwykle pozwala na korzystanie z uroków morskich plaż czy kąpieli w jeziorach. Woda nadal ma przyzwoitą temperaturę, a słońce niejednokrotnie świeci mocniej niż w lipcu czy sierpniu. Wybierając się na urlop we wrześniu mamy także gwarancję niższych cen, szczególnie jeśli wyjazd zrealizujemy w drugiej połowie miesiąca.

Korzystając z pożyczki przez Internet, możemy pozwolić sobie na zakup wakacji w modnych kurortach, za kwotę znacznie niższą niż w tak zwanym wysokim sezonie. Wrzesień nad morzem czy nad jeziorem będzie także czasem na głębszy relaks. Plaże nie będą zatłoczone, ponieważ większość wczasowiczów zakończyła już wakacyjny odpoczynek.

Zagraniczne wojażeOsoby, które chcą zwiedzić nieco świata, powinny przełożyć zaplanowany wyjazd na wrzesień. Dzięki temu polecą nawet w najodleglejsze kierunki, w atrakcyjnych cenach. Warto także podkreślić, iż w wielu krajach w tym okresie jest nadal bardzo ciepło, co pozwala na zażywanie kąpieli słonecznych czy morskich, bez obawy o przeziębienie. Hotele zaludniają się przede wszystkim osobami dorosłymi, które mogą sobie pozwolić na wakacje wczesną jesienią.

Jednymi z najpopularniejszych kierunków na wrześniowe wakacje, są: Hiszpania, Portugalia, Włochy oraz Chorwacja. Niesłabnącą popularnością cieszą się także kurorty Egiptu oraz Tunezji. Pożyczki przez Internet pomogą w wykupieniu ekskluzywnych wakacji w wysokiej klasy hotelu, w opcji alla inclusive. Warto z tego skorzystać, aby nie płacąc wygórowanych cen, w pełni skorzystać z uroków popularnych turystycznie destynacji.

Objazd, czyli przyjemne z pożytecznymGlobtroterzy, chętnie poznający nowe miejsca na świecie, również skorzystają w tym okresie z ciekawych propozycji wakacyjnych. Decydując się na urlop we wrześniu, warto swą uwagę skoncentrować na Skandynawii. Pożyczki przez Internet będą pomocne w organizacji wyjazdu, zakupie biletów czy noclegów w tym niezwykłym miejscu. Wystarczy przygotować samochód, spakować bagaże i wyruszyć do jednego z bałtyckich portów, by już w kilka godzin przypłynąć promem do Kopenhagi, Ystad czy Karlskrony.

W Skandynawii można rozpocząć prawdziwą turystyczną wyprawę, poznając uroki krajów uważanych za jedne z najpiękniejszych. Norweskie fiordy, lodowce, klify są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy odpowiednio zaplanować pobyt, aby w kilkanaście dni zwiedzić najciekawsze zakątki półwyspu, poznając także niesamowitą wręcz kulturę Norwegów, Duńczyków oraz Szwedów, określanych jako naród ludzi szczęśliwych.

Wakacje we wrześniu są idealnym pomysłem dla wszystkich, którzy mają możliwość przesunięcia urlopu na ten właśnie miesiąc. Niskie ceny oraz piękna pogoda zachęcają do odwiedzania zarówno Polski, jak i innych zakątków świata. Mniejszy ruch turystyczny pozwoli na komfortowe podziwianie uroków miejsca, do którego się wybieramy, a także głęboki relaks bez gwaru i hałasu.