Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2019
  • wyświetleń: 2785

Trzy etapy Tour de Pologne niebawem w naszym regionie

Już 3 sierpnia rozpocznie się tegoroczna edycja największego w Polsce wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który potrwa do 9 sierpnia. Wyścig wystartuje z Krakowa, a trzy etapy odbędą się w naszym regionie.W województwie śląskim wyścig przejedzie przez trasy: Tarnowskie Góry - Katowice, Stadion Śląski - Zabrze i Jaworzno-Śląskie - Kocierz. Ostatni z nich nosi nazwę etapu Powstań Śląskich.

- Tour de Pologne to jedna z najlepszych imprez sportowych w Polsce, uznana marka i znakomita okazja do promocji województwa śląskiego. Ten rok jest dla nas wyjątkowy, świętujemy stulecie wybuchu powstań śląskich i chcemy dotrzeć z tą informacją do naszych rodaków i utrwalić pamięć o tych wydarzeniach w powszechnej świadomości. Dlatego jeden z etapów wyścigu będzie nosił nazwę Powstań Śląskich - tłumaczy marszałek województwa Jakub Chełstowski, zapraszając wszystkich mieszkańców regionu do uczestnictwa w sportowych emocjach.

Przypomnijmy, że 5 lipca Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i organizatorzy Tour de Pologne podpisali umowę na organizację wyścigu w województwie śląskim. W uroczystym parafowaniu umowy uczestniczyli przedstawiciele władz regionu - marszałek Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang i Prezes Zarządu Lang Team Adam Siluta.

Tour de Pologne to wyścig wpisany do najwyższej klasy wyścigowej na świecie i kilkukrotnie wybrany najlepszym wydarzeniem sportowym w kraju w różnych plebiscytach. Wiemy już, że w tym roku będzie bardzo dobrze obsadzony.

Atrakcją dla kibiców będzie honorowy start jednego z etapów na Stadionie Śląskim. To nawiązanie do najlepszych lat polskiego kolarstwa, gdy zawodnicy podczas Wyścigu Pokoju startowali i finiszowali na stadionach. Jedynym polskim triumfatorem na Stadionie Śląskim jest Stanisław Gazda z Pszczyny. Ciekawą częścią etapu będzie ponadto przejazd kolarzy przez Park Śląski - największy park miejski w Europie, bez wątpienia dysponujący wielkim potencjałem turystycznym, krajoznawczym, rekreacyjnym oraz sportowym. Po przejechaniu linii startu ostrego kolarze wjadą do Parku, skąd ponownie skierują się na Stadion, gdzie rozegrana zostanie lotna premia Powstań Śląskich.

BM / tychy.info

źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.