Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2019
  • 29 lipca 2019
  • wyświetleń: 4004

[ZDJĘCIA] Święcenie pojazdów i rowerów z okazji dnia św. Krzysztofa

Święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa - patrona kierowców to już tradycja. Jedna z największych takich uroczystości w Polsce po raz kolejny odbyła się w niedzielę, 28 lipca w parafii p.w. św. Krzysztofa w Tychach.

Święto św. Krzysztofa w Tychach - święcenie pojazdów - 28.07.2019 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Co roku wielu kierowców przyjeżdża do Tychów niemal z całego Śląska - m.in. z Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny, Gliwic i Zabrza. Kierowcy poświęcają swoje pojazdy, wierząc, że święty Krzysztof zapewni im bezpieczeństwo na drogach. Teren wokół kościoła pod wezwaniem św. Krzysztofa zapełnia się nie tylko samochodami osobowymi, ale także motocyklami i rowerami. Dla tych ostatnich zaplanowano w tym roku specjalną uroczystość o godz. 16.15.

Święto św. Krzysztofa w Tychach - święcenie rowerów - 28.07.2019 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


O godzinie 11:30 mszę świętą w kościele świętego Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego 1 odprawił ks. Grzegorz Olszewski - biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej. Po mszy w intencji kierowców (ok. 12.30-13.30) odbyło się święcenie pojazdów.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.