Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2019
  • wyświetleń: 1048

Na rowerach po wschodniej ścianie Polski dla Hospicjum im. św. Kaliksta

Grażyna i Beata to wolontariuszki Hospicjum im. św. Kaliksta w Tychach, które za dnia pomagają podopiecznym, a w wolnej chwili są uczestniczkami akcji, w której rozpowszechniają ideę opieki paliatywnej oraz organizują zbiórkę dla pacjentów. Tym razem wyruszyły w trasę rowerową po wschodniej ścianie Polski.

Loading...


- Dla naszych pacjentów ruszamy w trasę rowerową po ścianie wschodniej naszego pięknego kraju. Chcemy nieść ideę opieki paliatywnej oraz zebrać środki na zakup pompy żywieniowej oraz ssaka do wydzielin dla pacjentów Hospicjum - tłumaczą wolontariuszki. - Chcemy uzbierać 3 tys. zł, jeżeli uzbieramy więcej... zakupimy więcej sprzętu - dodają.

Zmagania Grażyny i Beaty można obserwować na profilu "Milion kroków dla Hospicjum" na Facebooku. Natomiast akcję można wesprzeć poprzez zbiórkę w serwisie SiePomaga.pl.Poza zbiórką organizowaną dla pacjentów, akcję można wesprzeć poprzez wpłatę bezpośrednio na konto Hospicjum - 38 1020 2528 0000 0902 0014 8023 z dopiskiem "rower".

Przypominamy, że w ubiegłym roku (w nieco większym składzie), Grażyna i Beata w ciągu 21 dni przeszły Główny Szlak Beskidzki o długości 500 km. Wszystko po to, by zebrać środki na zakup pompy morfinowej dla podopiecznych Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach. Więcej na temat ubiegłorocznej akcji można przeczytać tutaj.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.