Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2019
  • 20 lipca 2019
  • wyświetleń: 4244

Dzieci z os. "W" cieszą się z budowy boiska, ale nie mają gdzie się bawić

Końcem maja rozpoczęła się budowa boiska na os. "W". Inwestycja jest efektem ubiegłorocznej interwencji dzieci bawiących się na tym terenie, która spotkała się z olbrzymim odzewem, m. in. ze strony ministra Witolda Bańki oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Choć chłopcy bardzo cieszą się z budowy obiektu, niestety od kilku miesięcy są pozbawieni miejsca do kopania w piłkę.

Budowa boiska na os. W - 9.07.2019 · fot. tychy.info


W sierpniu ubiegłego roku w sieci pojawił się filmik, w którym chłopcy z osiedla "W" zwrócili się z apelem do władz spółdzielni mieszkaniowej o remont boiska. W materiale wideo dzieci zaprezentowały, z jakimi przeszkodami borykają się na co dzień oraz zwróciły uwagę na niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą nieogrodzenie terenu. Informacja o złym stanie boiska dotarła również do premiera Mateusza Morawieckiego, który odwiedził chłopców podczas wrześniowej wizyty w Tychach.

- Jak wiadomo piłka jest okrągła, a bramki są dwie, ale żeby grać w piłkę, to potrzebne jest jeszcze boisko. Dlatego odpowiedzieliśmy pozytywnie na apel, który grupa chłopców skierowała do ludzi dobrej woli - mówił wówczas premier Mateusz Morawiecki.

Na spotkaniu z ministrem Witoldem Bańką i premierem Mateuszem Morawickim pojawiła się również Izabela Paluchowska. Przedstawicielka zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Weronika zapewniła wówczas, że spółdzielnia dołoży wszelkich starań, żeby chłopcy jak najszybciej mogli cieszyć się swoim wymarzonym boiskiem i z niego korzystać.

Boisko na os. W - 6.09.2018 · fot. BM / tychy.info


Po oficjalnych obietnicach jednak przyszedł okres przestoju. Temat boiska ucichł, a chłopcy nadal grali na trawiastym, nieogrodzonym kawałku ziemi. Końcem maja tego roku mieszkańcy poinformowali nas, że na terenie planowanego boiska pojawili się robotnicy, którzy ogrodzili teren. I kiedy zdawało się, że lada moment budowa zostanie zakończona, nastąpiła przerwa w pracach. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, wynikało to z konieczności związania się podłoża betonowego. Dla chłopców jednak jest to uciążliwe.

- Dzieci nie mogą się doczekać nowego boiska. Praktycznie codziennie przychodzą sprawdzić, co zostało już zrobione. Są wakacje, mają mnóstwo wolnego czasu - mówi Sebastian Główczyk, ojciec jednego z chłopców. - W zeszłym roku praktycznie od rana do późnego wieczora ktoś na tym boisku biegał za piłką. Administracja dobrze o tym wie, bo ma okna skierowane na boisko. Po interwencji ministra prosiłem, żeby nie robić nam wilczej przysługi i nie robić tego boiska w wakacje, bo to ważne miejsce dla dzieci z osiedla. Stało się jednak inaczej - dodaje.

O wyjaśnienia poprosiliśmy przedstawicieli zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Weronika. Spytaliśmy panią prezes m.in. o zakres prac, planowane zakończenie oraz koszty inwestycji. Do czasu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi na nasze pytania.

Budowa boiska na os. W - 9.07.2019
Budowa boiska na os. W - 9.07.2019 · fot. tychy.info

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.