Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 lipca 2019
  • 6 września 2019

Tury Kultury: spotkanie z Tomaszem Stockingerem

Za nami:

W piątek, 6 września o godzinie 18.00 w tyskiej Mediatece odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Tury Kultury". Gościem wydarzenia będzie Tomasz Stockinger, aktor filmowy i teatralny. Uhonorowany nagrodą "Telekamera 2000", nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień" w kategorii: aktorzy.

Na małym ekranie zadebiutował rolą boya hotelowego w serialu Życie na gorąco. Zagrał pierwszo- lub drugoplanowe role w serialach, takich jak np. Dom, Pogranicze w ogniu , Zespół adwokacki Matki, żony i kochanki czy Przepis na życie. Od 1997 gra jedną z głównych ról (Pawła Lubicza) w serialu TVP1 Klan.

W 1979 zadebiutował na wielkim ekranie, odgrywając główną rolę (Bogdana Majera) w filmie Zbigniewa Kuźmińskiego Sto koni do stu brzegów. W kolejnych latach zagrał m.in. hrabię Leszka Czyńskiego w Znachorze, Adama Derenia w Lata dwudzieste... lata trzydzieste... , starościca Piotra Wolskiego w Rycerzach i rabusiach i detektywa hotelowego Gunnara w polsko-estońsko-rosyjskim horrorze Łza księcia ciemności.

Jest również aktorem teatralnym. W 1981 zagrał główną rolę (Cezarego Baryki) w wystawianym przez Teatr Telewizji przedstawieniu Przedwiośnie w reżyserii Wojciecha Solarza. Współpracował z warszawskimi teatrami: Kwadrat, Dramatycznym, Na Woli, Syrena, Komedia i Roma.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.