Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2019
  • wyświetleń: 2147

Koniec wakacji dla hokeistów GKS Tychy. Przed nimi pięć sparingów

Był relaks i odpoczynek, teraz czas na ciężką i wytężoną pracę. W poniedziałek, 15 lipca Mistrzowie Polski wrócili po miesięcznych urlopach.

Koniec wakacji dla hokeistów GKS Tychy
Koniec wakacji dla hokeistów GKS Tychy · fot. GKS Tychy


Na pierwszych zajęciach pojawiła się grupa 24 zawodników. Wśród nich Denis Akimoto, który był pierwszym wzmocnieniem Mistrzów Polski przed startem nowego sezonu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Tychów. Jest to dla mnie krok w przód i możliwość do dalszego rozwoju. GKS jest dużą marką i zespołem, które będzie grał w Hokejowej Lidze Mistrzów. To było dla mnie bardzo istotne. Na razie wszystko bardzo mi się podoba i już nie mogę doczekać się pierwszego występu w tyskich barwach - mówi Denis Akimoto, obrońca GKS Tychy.

Na razie jednak tyszanie muszą skupić się na treningach. W tym tygodniu drużyna będzie trenowała na miejskich obiektach. Od przyszłego poniedziałku zajęcia przeniosą się na lodowisko w Jastrzębiu Zdroju. Jest to spowodowane remontem Stadionu Zimowego.

- Pierwsze zajęcia będą miały charakter wprowadzający. Na pewno zawodników czeka bieganie, siłownia, piłka nożna czy rowerki. We wtorek i piątek będziemy trenować dwa razy dziennie. W czwartek czekają nas badania. Na pewno po wakacjach wszyscy są w dobrej formie i z niecierpliwością odliczają dni do wejścia na lód - dodaje Krzysztof Majkowski, asystent trenera GKS Tychy.

Remont Stadionu Zimowego w Tychach
Remont Stadionu Zimowego w Tychach · fot. GKS Tychy


Przed Mistrzami Polski pięć spotkań kontrolnych. Trójkolorowi rozpoczną od meczu z LHK Jestřábi Prostějov, gdzie trenerem bramkarzy jest dobrze znany w Tychach Stefan Zigardy. Początkowo planowano, aby jedno z dwóch spotkań z Prostějovem odbyło się na Stadionie Zimowym. Niestety ze względu na trwający remont lodowiska nie udało się ustalić dogodnego terminu sparingu i oba spotkania odbędą się na wyjeździe.

W sierpniu graczy GKS czeka jeszcze turniej w Zvoleniu. Podobnie jak w poprzednich latach tyszanie zagrają w Memoriale Pavla Zabojnika. W tegorocznej edycji wystąpią: EC KAC Klagenfurt (Austria), Scorpions de Mulhouse (Francja), HC '05 iClinic Banská Bystrica (Słowacja), MHC MIKRON Nové Zámky (Słowacja), HKM a.s. Zvolen (Słowacja) oraz GKS Tychy.

Plan sparingów przed sezonem 2019/20:
  • 08.08.2019 17:00 LHK Jestřábi Prostějov - GKS Tychy
  • 15.08.2019,19:00 HKM Zvolen - GKS Tychy
  • 16.08.2019, 12:00 GKS Tychy - MHC MIKRON Nové Zámky
  • 17.08.2019, 15:30 GKS Tychy - HC '05 iClinic Banská Bystrica
  • 23.08.2019, 17:00 LHK Jestřábi Prostějov - GKS Tychy


Kadra na pierwszym treningu przed startem nowego sezonu:

Bramkarze:
Kamil Lewartowski, Jakub Zawalski, Jakub Maciejewski.

Obrońcy: Bartosz Ciura, Olaf Bizacki, Remigiusz Gazda, Michael Kolarz, Denis Akimoto, Bartłomiej Pociecha, Mateusz Bryk, Michał Kotlorz, Peter Novajovský, Oliwier Kasperek.

Napastnicy: Adam Bagiński, Filip Komorski, Mateusz Gościński, Jarosław Rzeszutko, Radosław Galant, Jakub Witecki, Patryk Kogut, Bartłomiej Jeziorski, Mateusz Ubowski, Kacper Gruźla, Jan Krzyżek.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.