Wiadomości

  • 11 lipca 2019
  • wyświetleń: 1689

Akademia WSB - uczelnia, która daje duże możliwości

Artykuł sponsorowany:

Aby zostać studentem jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce nie trzeba wyjeżdżać do odległego miasta. Studia na uczelni, która zajęła 6 miejsce w rankingu Perspektyw - najwyższe wśród uczelni spoza Warszawy - można rozpocząć również w Cieszynie. Akademia WSB w Cieszynie prowadzi otwartą rekrutację na 5 kierunków studiów wyższych: inżynierskich, licencjackich i magisterskich. 


Akademia WSB
Rektor Akademii WSB - dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB


O tym, że warto wybrać dobrą uczelnię nikogo nie trzeba przekonywać. W końcu wybór uczelni, to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Jedną z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce jest Akademia WSB, która od ponad 10 lat ma swój wydział w Cieszynie. W budynku przy ul. Frysztackiej 44 można rozwijać swoje pasje, solidnie przygotować się do zawodu ale również poznać przyjaciół na całe życie.

Rekrutacja - wystarczy świadectwo maturalnePodstawowym dokumentem jaki musi posiadać kandydat na studia jest świadectwo maturalne. Na podstawie świadectwa oraz dokumentu tożsamości w kilkanaście minut można zostać studentem i cieszyć się w spokoju resztą wakacji. Osoby, które mają w sierpniu poprawkę matury również nie powinny załamywać rąk - szansa by zostać studentem będzie również we wrześniu.

Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze by się dostać na studiaDla Akademii WSB ważne są wyniki jakie studenci osiągają na studiach, ich zaangażowanie i chęć rozwoju. Wybór przedmiotów zdawanych na maturze oraz wyniki maturalne nie są kryterium od którego zależy przyjęcie na studia. By zachęcić najlepszych uczniów do studiów w Akademii WSB przygotowano specjalne stypendium za wyniki na maturze, które można otrzymać już od początku studiów.

Kiedy dowiem się, że jestem przyjęty/przyjętaRekrutacja na studia trwa około 30 minut, więc po dostarczeniu wymaganych dokumentów, można być pewnym przyjęcia na wybrany kierunek i cieszyć się wakacjami.

3 dni studiujesz 2 dni pracujesz? Czy musze pracować?Program 3 dni studiujesz 2 dni pracujesz to przełomowy projekt skierowany do studentów studiów dziennych (stacjonarnych). Zakłada on możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w czasie studiów dziennych. Studenci Akademii WSB mają zajęcia przez 3 dni w tygodniu - środa, czwartek i piątek. Pozostałe dni mogą - ale nie muszą - przeznaczyć na pracę, staże i praktyki. Uczelnia bardzo zachęca do aktywności zawodowej w czasie studiów stacjonarnych, ale praca oczywiście nie jest obowiązkowa.

Studia dzienne za 100 zł miesięcznie? Przez cały pierwszy rok?Dzięki programowi "Wsparcie na starcie" to możliwe. Przez cały pierwszy rok opłaty miesięczne dla studentów studiów dziennych (stacjonarnych) wynoszą 100 zł.

Stypendia już od pierwszego dnia studiówDla studentów niepełnosprawnych lub w nieco gorszej sytuacji materialnej Akademia WSB przygotowała stypendia, z których korzystać można już od początku studiów. 
Specjalne stypendium przygotowano dla kandydatów na studia, który osiągnęli najlepsze wyniki maturalne lub mają osiągnięcia na olimpiadach przedmiotowych.

Wyjedź na ErasmusaJak zapewniają pracownicy Działu Współpracy Zagranicznej Akademii WSB istnieje wiele możliwości wyjazdów zagranicznych w czasie studiów. W ramach programu Erasmus można wyjechać na część studiów za granicą do jednego z ponad 100 partnerskich uniwersytetów. Popularnością cieszą się również wakacyjne praktyki w ramach Erasmusa, gdzie można połączyć zwiedzanie ciekawych miejsc z pracą. Nasi studenci w ten sposób odwiedzali wielokrotnie Hiszpanię, Grecję czy Portugalię.

Wojsko, Policja, Straż GranicznaAkademia WSB kształci studentów, którzy po ukończeniu studiów pracują w służbach mundurowych takich jak: Wojsko, Policja czy Straż Graniczna. Z myślą o takich studentach Uczelnia włączyła się w program Legia Akademicka, dzięki któremu w czasie studiów można odbyć dwa szkolenia wojskowe - zakończone zdobyciem stopnia wojskowego - finansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Natomiast absolwenci Akademii WSB, którzy rozpoczną służbę w Policji mogą liczyć na skrócone o połowę szkolenie wstępne.

Możesz ale nie musiszAkademia WSB stwarza swoim studentom wiele możliwości rozwoju - dodatkowe szkolenia, możliwość zdobycia cennych certyfikatów, koła naukowe, wyjazdy w góry, konferencje naukowe, aktywność sportowa w AZS. To czy z nich skorzystasz - zależy od Ciebie. Uczelnia nie zmusza do aktywności, na które nie masz ochoty. Możesz, ale nie musiszBezpieczeństwo narodowe

Informatyka

Studia menedżerskie

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Studia magisterskieZarządzanie

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Akademia WSB


Akademia WSB  • Wydział Zamiejscowy w Cieszynie
  • ul. Frysztacka 44
  • 43-400 Cieszyn
  • cieszyn@wsb.edu.pl
  • Rekrutacja tel.: 33 852 30 94 lub 885 588 100