Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2019
  • wyświetleń: 1212

Ulica Graniczna w Tychach zamknięta. Drogowcy układają asfalt

W środę, 10 lipca od godziny 15.00 kierowcy nie będą mogli przejechać przez ulicę Graniczną w Tychach. Zostanie ona zamknięta dla ruchu na około półkilometrowym odcinku od ul. Wałowej do ul. Murarskiej. Pozwoli to drogowcom na ułożenie ostatniej ścieralnej warstwy asfaltu.

remont, droga
fot. MZUiM


Prowadzona od marca przebudowa ul. Granicznej w Tychach wkracza w końcową fazę. W środę, 10 lipca o godzinie 15:00 rozpocznie się układanie ostatniej ścieralnej warstwy asfaltu. Zgodnie ze sztuką budowlaną układa się ją na jak najdłuższych odcinkach, by uniknąć występowania tzw. szwów technologicznych - są to miejsca łączenia asfaltu, w których najczęściej powstają dziury i spękania.

Z tych powodów asfaltowanie ul. Granicznej prowadzone będzie całą szerokością drogi i na całym objętym robotami odcinku - od ul. Wałowej do ul. Murarskiej. Na czas robót fragment ten zostanie zamknięty dla ruchu. Utrudnienia potrwają do czwartku, 11.07 (godziny ranne), a objazd do DK44 prowadzić będzie ulicami Murarską i Dojazdową.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji ul. Graniczna została gruntownie przebudowana. Co ważne, nie chodzi tylko o ułożenie asfaltowej nakładki. Drogowcy ingerowali w ziemię i od podstaw układali warstwy konstrukcyjne. Zastosowano specjalne geowłókniny i geosiatki, a wszystko po to, by wzmocnić drogę i zapobiec jej dewastacji. Dodatkowo wyremontowany został chodnik: dwustronnie na części pomiędzy ul. Wałową a przystankiem autobusowym oraz jednostronnie na dalszym około 180-metrowym fragmencie w kierunku ul. Podleskiej.

Całe warte 2 mln zł zadanie powinno mieć swój finał na przełomie sierpnia i września. Wykonawcą prac jest wyłoniona w drodze przetargu spółka JKM.

BM / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.