Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2019
  • wyświetleń: 2006

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Policji w Tychach. Awanse dla 76 policjantów

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach obchodzili w czwartek swoje święto. Z tej okazji w Teatrze Małym odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak.

Obchody Święta Policji w Tychach - 4.07.2019 · fot. KMP Tychy


W tym roku policyjne święto jest szczególne, gdyż przypada w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Z tej okazji wydarzenie przybrało jeszcze bardziej uroczysty charakter. Podczas apelu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak wraz z szefem tyskiej komendy mł. insp. Andrzejem Trzcińskim, wręczyli 76 policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne.

W swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji w Tychach złożył podziękowania policjantom oraz pracownikom cywilnym za ich poświęcenie i oddanie w codziennej służbie. Mł. insp. Mariusz Krzystyniak wyraził swoje uznanie dla policjantów za ich ofiarną i pełną zaangażowania służbę oraz dla ich rodzin, których wsparcie i wyrozumiałość są niezbędne dla skutecznego i konsekwentnego wykonywania obowiązków. Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy dziękując za dotychczasową współpracę, złożyli policjantom życzenia z okazji ich święta oraz gratulacje awansów.

Wśród zaproszonych gości byli tyscy komendanci w stanie spoczynku, przedstawiciele władz miasta, Związków Zawodowych Policjantów i Pracowników Cywilnych, Związków Emerytów i Rencistów Policyjnych, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, tyskiej prokuratury, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz innych instytucji, z którymi na co dzień współpracują policjanci. Uroczystość uświetniła Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która pod koniec spotkania zagrała krótki koncert.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.