Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2019
  • wyświetleń: 2714

W Gemini Park startują wakacyjne warsztaty. Aż 140 zajęć dla dzieci!

Wakacje nie muszą oznaczać leniuchowania. Wręcz przeciwnie. Gemini Park Tychy zachęca dzieci do … nauki. W tym celu już dziś w centrum handlowym zostały otwarte letnie warsztaty, wypełnione aż 140 bezpłatnymi zajęciami m.in. tanecznymi, naukowymi i kreatywnymi. Potrwają one ponad miesiąc! Na nietypowe lekcje może zgłosić się każdy, komu nudzi się w domu - zachęcają organizatorzy.

Gemini Park Tychy
fot. Gemini Park Tychy


Zostając na wakacje w mieście, można je spędzić w aktywny i produktywny sposób. Największe centrum handlowe w Tychach wystartowało właśnie z projektem letnich warsztatów skierowanych do dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Trwające ponad miesiąc zajęcia, łączące zabawę i naukę, wypełni aż 140 bezpłatnych atrakcji.

W planie można znaleźć m.in. zajęcia taneczne prowadzone przez profesjonalnych tancerzy, zajęcia naukowe poświęcone chociażby eksperymentom fizycznym i chemicznym, a także zajęcia kreatywne i plastyczne. W programie nie zabrakło także warsztatów budowania z klocków Lego.

- Przygotowane przez nas zajęcia to propozycja dla tych, którzy zostają na wakacje w mieście i nie chcą tego czasu spędzić przed telewizorem lub z nosem w tablecie. To również okazja, żeby rozwinąć lub odkryć swój talent, a także spędzić czas z rówieśnikami, ucząc się czegoś nowego i bawiąc jednocześnie - zachęca Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Gemini Park Tychy
fot. Gemini Park Tychy


Co konkretnie przygotował Gemini Park? W programie znalazły się np. zajęcia taneczne z break dance, jazz i hip hop. Z kolei w ramach warsztatów naukowych prowadzonych przez Uniwersytet Rozwoju będzie można wziąć udział w doświadczeniach fizycznych i chemicznych.

Dzieci naucza się m.in. jak przekształcić domową kuchnię w laboratorium oraz jak stworzyć popularnego „gluta”, czyli slime. Naukowcy odkryją przed nimi także tajniki aerodynamiki i działania ludzkich zmysłów oraz pokażą, jak powstaje prąd. Wszystko w formie praktycznego warsztatu łączącego zabawę z nauką.

Taką też formę będą miały zaplanowane warsztaty kreatywne. To właśnie na nich dzieci dowiedzą się, jak powstaje topi rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, jak stworzy fruwającego, chińskiego smoka, kask astronauty czy nauczą się tworzyć… ocean w butelce i ozdoby z filcu na plecaki. W planach są także warsztaty projektowania przypinek. Oprócz tego najmłodsi dowiedzą się, jak powstaje teatr kukiełkowy.

- Warsztaty, które zaplanowaliśmy na wakacje uczą dzieci kreatywności, rozwijają w nich chęć do poznania świata, a także pokazują inną stronę nauki. Każde z zaplanowanych przez nas zajęć jest inne. Coś dla siebie znajdzie tu zarówno dziecko lubiące aktywność fizyczną, teatr, eksperymenty naukowe, jak również mały artysta - mówi Zawodzińska.

Gemini Park Tychy
fot. Gemini Park Tychy


Zajęcia odbywać będą się w Gemini Park codziennie w godz. od 10 do 14.00. Wstęp na każdy z warsztatów jest bezpłatny. Nie ma też konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsc. - Wystarczy sprawdzić harmonogram na naszej stronie, wybrać interesujące dziecko zajęcia i przyjść do galerii. Miejsce znajdzie się dla każdego - mówi Zawodzińska.

Ale nie tylko nauka przez zabawę wypełni wakacje w Gemini Park. Także sama zabawa. Przez cały lipiec, także w weekendy, będzie można bawić się na trzech „dmuchańcach”. Te staną w okolicy głównego wejścia do centrum handlowego. Każde dziecko, które odwiedzi strefę zabaw, dostanie także za darmo watę cukrową.

BM / tychy.info

źródło: Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj