tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2019

Tesco poszukuje partnerów do odbioru żywności w woj. śląskim

Od 2013 roku sklepy Tesco przekazują nadwyżki żywności potrzebującym. Obecnie 52 sklepy w województwie śląskim aktywnie włączają się do procesu odbioru żywności i tym samym angażują się w walkę z jej marnowaniem. Udział w programie przekazywania żywności jest bezpłatny, każda zainteresowana organizacja może zgłosić się i rozpocząć współpracę z Tesco już dziś.

Tesco jako pierwsza sieć handlowa w Polsce corocznie publikuje dane o postępach w walce z marnowaniem produktów. W ostatnim roku przekazano 3 411 ton żywności organizacjom charytatywnym.

- W województwie śląskim co tydzień przekazujemy prawie 5 736 kilogramów żywności dla potrzebujących. Tesco, jako firma odpowiedzialna społecznie, stawia sobie jednak coraz to wyższe i ambitniejsze cele. Od 2019 roku w program odbioru nadwyżek żywności mogą włączyć się również wszystkie organizacje działające na rzecz poprawy jakości życia zwierząt. Podmioty te będą odbierać żywność, która nie może być przekazana dla ludzi - czytamy w komunikacie prasowym.

Grono odbiorców żywności powiększa się z roku na rok. Tesco stale zachęca organizacje do aktywnego włączania się w akcję. W województwie śląskim można odebrać żywność od 52 sklepów. Do udziału w inicjatywie Tesco można zgłosić się przez stronę www.tesco.pl/przekazywanie, na której można znaleźć najbliższy sklep Tesco. Na aktualizowanej co tydzień mapie zaznaczone są sklepy Tesco gotowe do przekazania nadwyżki żywności.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.