tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 maja 2019
  • 1 czerwca 2019

Dzień Dziecka: talenty opanują Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Za nami:

Aż 360 młodych artystów, występy wokalne i taneczne laureatów XXIX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży, a do tego warsztaty plastyczne, zabawy i dużo słodkości. Tegoroczny Dzień Dziecka w Gemini Park Tychy obfituje w atrakcje.

gemini park tychy
fot. Gemini Park Tychy


W Gemini Park Tychy zaroi się od dziecięcych talentów. Już 1 czerwca w centrum handlowym odbędzie podsumowanie XXIX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży połączone z występami laureatów. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentują się m.in. zespoły muzyczne i taneczne.

W programie imprezy nie zabraknie mini koncertów przygotowanych przez dziecięce i młodzieżowe zespoły muzyczne i wokalne, pokazów tanecznych oraz pieśni i tańca. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. tańce krakowiaków wschodnich, wiązankę tańców śląskich oraz etiudę taneczną „Sen”.

- W Dzień Dziecka naszą scenę oddajemy największym talentom w regionie, laureatom XXIX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży, który co roku organizowany jest w Tychach. Już od godz. 15 będzie można u nas oglądać występy tancerzy, grup wokalnych i muzycznych - zapowiada Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

W sumie na scenie zobaczymy aż 360 młodych artystów, skupionych w 21 grupach, którzy do festiwalowego konkursu zgłosili się w 4 kategoriach wiekowych do 9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat oraz 17+. - Są to młodzi twórcy, którzy w tym roku szczególnie zachwycili wymagające jury i których talenty warto pokazać teraz szerszej publiczności. Dzień Dziecka jest do tego idealną okazją - mówi Zawodzińska.

Kogo będzie można zobaczyć w Gemini Park? Wśród występujących znajdzie się m.in. zespół „Karolinka”, który wystąpi z tańcami i przyśpiewkami Beskidu Śląskiego, zespół TIK TUKA TAM, który zaśpiewa m.in. „Canoe Song”, a także zespół Collage, który śpiewać będzie m.in. „Imagine” z repertuaru Johna Lennona i „Szare miraże” Mannamu.

XXIX Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży to wydarzenie od lat odbywające się w Tychach. W tym roku przyciągnęło aż XX zespołów m.in. z Tychów, Orzesza, Ornontowic, Łazisk Górnych i Woli. Jego organizatorem są: Miejski Dom Kultury Nr 1, Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Oświaty w Tychach, a od tego roku także tyski Gemini Park.

Ale nie tylko młode talenty opanują galerię. W centrum handlowym nie zabraknie także innych atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano m.in. dmuchane konstrukcje. Nie zabraknie także darmowych lodów i shake-ów. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz animacjach. Na najmłodszych czekać będą także maskotki galerii, czyli Rodzina Gemińskich. Te atrakcje zaplanowano na godz. od 10 do 14.

- W sobotę w galerii szykuje się mega zabawa, którą wypełnimy dzieciom cały dzień. Praktycznie od godz. 10 aż do wieczora na najmłodszych czekają u nas non stop atrakcje. Coś dla siebie znajdą u nas zarówno najmłodsi, jak również nieco starsze dzieci. Dla tych pierwszych przygotowaliśmy m.in. „dmuchańce, dla drugich występy rówieśników, w tym dniu otworzymy również nowe place zabaw, które już na stałe staną się atrakcją naszego centrum - zachęca Zawodzińska.

Wstęp na wszystkie atrakcje Dnia Dziecka w Gemini Park jest bezpłatny.

BM / tychy.info, źródło: Gemini Park Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj