tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 maja 2019

[FOTO] Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream w gastronomiku

Uczniowie Zespołu Szkół nr 7 w Tychach uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream”. Organizatorem projektu jest producent lodów Nestle Schöller we współpracy z Zespołem Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Celem warsztatów jest rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów oraz poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu komponowania deserów na bazie lodów „Schöller Ice Cream”.

Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream w tyskim gastronomiku · fot. ZS 7


Młodzież klas gastronomicznych pracuje nad autorskimi recepturami na kreatywny deser lodowy, z uwzględnieniem lodów o smaku syropu klonowego z karmelizowanymi orzechami ,,Maple valnut”. Organizator dostarczył na szkolne warsztaty surowce w postaci lodów Schöller Ice Cream.

Deser lodowy, przygotowany przez uczniów w pierwszym etapie konkursu, został doceniony przez organizatorów. Nagrodą dla młodzieży był udział w Sweet Targach w Katowicach - największym wydarzeniu branży cukierniczej, piekarskiej i lodziarskiej na południu Polski. W kolejnym etapie projektu trzy najbardziej kreatywne desery lodowe zostaną nagrodzone voucherem o wartości 1000 zł.

Relacje uczestników:„Udział w warsztatach pozwolił mi doskonalić swoje umiejętności, poznać nowe receptury i odkryć w sobie cukierniczą pasję. Rozwinęłam swoją kreatywność, nabrałam odwagi do tworzenia wspaniałych deserów. Myślę, że jest to cenne doświadczenie - zdobyłam nowe kompetencje, co na pewno będzie miało znaczenie w kreowaniu dalszej ścieżki zawodowej”.

Zuzanna Kątny, klasa 2d

„W ramach projektu odbyliśmy wycieczkę na Sweet Targi. Podczas tej słodkiej imprezy zapoznaliśmy się z nowinkami cukierniczymi. Na licznych stoiskach wystawcy prezentowali komponenty i wyroby gotowe, prowadząc ponadto specjalistyczne szkolenia, warsztaty i pokazy. Dzięki wielu degustacjom mogliśmy odkryć nowe, wyśmienite smaki różnych rodzajów lodów i słodyczy. Udział w targach to cenne doświadczenie zawodowe, nowe pomysły na kreatywny deser lodowy oraz słodkie wspomnienie…”

Sara Waligóra, klasa 4ż

„Słodkie targi były dla mnie zdecydowanie pozytywnym przeżyciem. Odbyliśmy cukierniczą podróż, podczas której odkrywaliśmy nowe, wyśmienite smaki. Poznaliśmy kompozycje smakowe lodów, których wcześniej nie mieliśmy okazji spróbować. Była to doskonała okazja do podejrzenia tajników pracy mistrzów oraz poszerzenia wiedzy w zakresie komponowania deserów”.

Emilia Waligóra, klasa 4ż

BM / tychy.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.