tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 maja 2019

[WIDEO, ZDJĘCIA] Bramka Weaha daje Amerykanom 3 punkty i awans

W czwartek, 30 maja kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Tychach mogli zobaczyć starcie piłkarzy ze Stanów Zjednoczonych i Kataru.W pierwszej połowie lepszym zespołem był Katar, który miał iluzoryczne szans na awans. Być może dlatego Katarczycy grali na większym luzie, bez presji. Mieli kilka dobrych okazji, zwłaszcza Yusuf Abdurisag, który uderzał zza pola karnego. Amerykanie w tej fazie meczu nastawiali się głównie na kontry. Najgroźniejszą sytuacją pierwszej połowy była akcja Katarczyków, gdy Abdulla Nasser podał do Hashima Aliego, a ten uderzył na bramkę USA. Bramkarz odbił piłkę, która trafiła do Abdurisaga, który jednak chybił.
MŚ U-20: Bramka Weaha daje Amerykanom 3 punkty i awans - 30.05.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.infoW drugiej połowie Amerykanie pokazali się z o wiele lepszej strony, a dobrą zmianę dał Uly Llanez Jr, siejący spustoszenie na prawym skrzydle. Pierwszą dogodną okazję zmarnował Sebastian Soto, który przegrał pojedynek z bramkarzem Kataru. Co się jednak odwlecze... Kilka minut później Timo Weah przedryblował w polu karnym Ahmeda Suhaila i zdobył zwycięskiego gola. W 85. minucie Amerykanie mogli podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Alex Mendez okazał się niefortunnym wykonawcą, choć w ostatecznym rachunku nie przeszkodziło to Amerykanom w awansie.

BM / tychy.info, źródło: FIFA U-20 World Cup Poland 2019

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.