tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 maja 2019

Kobieta sprzedawała lewe papierosy i alkohol. Wpadła podczas kontroli drogowej

Tyscy policjanci prowadzą postępowanie w związku z zatrzymaniem kobiety handlującej alkoholem oraz papierosami bez akcyzy. W sumie stróże prawa zabezpieczyli spirytus niewiadomego pochodzenia oraz papierosy o łącznej wartości rynkowej sięgającej 50 tys. złotych.

Tyscy policjanci przejęli nielegalny towar · fot. KMP Tychy


Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach zatrzymali do kontroli samochód, którym kierowała 50-letnia kobieta. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze zauważyli na siedzeniu papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania pojazdu, pomieszczeń garażowych oraz mieszkania kobiety policjanci zabezpieczyli nie tylko nielegalne papierosy, ale i alkohol.

Łącznie funkcjonariusze przejęli prawie 12 litrów napojów spirytusowych oraz ponad 71tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Wartość rynkową zabezpieczonych wyrobów oszacowano na około 50.000 zł. Za posiadanie alkoholu i wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy kodeks karny skarbowy przewiduje, oprócz wysokiej grzywny, karę nawet 2 lat więzienia. Postępowanie prowadzą tyscy policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.