tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 maja 2019
  • 25 maja 2019

Senioriada - święto seniorów na terenach zielonych w Paprocanach

Za nami:

Już po raz trzeci seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie - corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie. Atrakcji nie zabraknie - oprócz programu artystycznego przewidziano wydarzenia dodatkowe, a wszystko to dzięki współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Tyskiej Rady Seniorów i Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Wydarzenie odbędzie się na terenach zielonych przy boiskach na OW Paprocany w sobotę, 25 maja. Start o godzinie 15.00.

I Tyskie Święto Seniorów "Senioriada" na Placu Baczyńskiego - 11.06.2017
I Tyskie Święto Seniorów "Senioriada" na Placu Baczyńskiego - 11.06.2017 · fot. Edward Pitura


Podczas minionych edycji Senioriady tyscy seniorzy pokazali co znaczy radość życia, dlatego i w tym roku odbędzie się międzypokoleniowa Senioriada, jeszcze bogatsza w wydarzenia i jeszcze bardziej pokazująca feerię barw wieku dojrzałego we wszystkich jego aspektach. Senior z seniorem czy senior z juniorem - każdy znajdzie coś dla siebie, a reprezentacje lokalnych środowisk senioralnych pokażą, jak wiele aktywności czeka na mieszkańców Tychów z bogatym doświadczeniem życiowym. Mnogość grup senioralnych działających w mieście Tychy tylko potwierdza fakt, zgodnie z którym tyskie środowisko senioralne jest prężnie działającą grupą, której nie brakuje pasji w dojrzałym wieku.

Na terenach zielonych OW „Paprocany” (teren boisk przy placu zabaw dla dzieci) seniorzy zaprezentują się w programach artystycznych - nie tylko śpiewając, grając na instrumentach i tańcząc, ale przede wszystkim pokazując swoje zainteresowania i aktywności. Nie zabraknie pokazu gimnastyki, występu senioralnego kabaretu, gościć będziemy uzdolnionych Tyszan z Tyskiej Rady Seniorów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Niewidomych, Klubu Seniora „Platyna” przy Internationaler Bund Polska, Klubu Seniora + oraz Strefy Seniora działających przy Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz grupy seniorów z Klubu „Magdalena” TSM Oskard.

Zaśpiewa związana z tyskim UTW Raisa Misztela, w podgórskie rejony zabierze nas kapela Zbójnicy z Żywca, a do słonecznej Italii wybierzemy się za sprawą piosenek Michała Bielskiego.

Czeka także szereg wydarzeń dodatkowych: konkursy i animacje dla dzieci, porady i badania medyczne, a przybyli będą mogli podziwiać wystawę malarstwa i szkła artystycznego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz zapoznać się z działalnością Klubu Wilkowyje MCK. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z działaniami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Tyskiej Rady Seniorów i Klubu Seniora „Platyna”, promowana będzie także idea „Kopert Życia”. Dopełnieniem Senioriady będzie Turniej Szachowy.

Senioriada - program:


  • 15.00 - 15.40 Rozpoczęcie Senioriady; zespół ludowy „Tęcza”: taniec niemiecki, polonez, taniec żydowski; Michał Bielski w piosence włoskiej
  • 15.45 - 17.15 Zespół góralski „Zbójnicy” z Żywca; w przerwie kwintet gitarowy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  • 17.15 - 19.15 Seniorzy Seniorom: pokaz gimnastyczny Uniwersytetu Trzeciego Wieku; program Klubu Seniora „Platyna” przy Internationaler Bund Polska: występ grupy wokalno-instrumentalnej; pokazy pary tanecznej Państwa Rosiek, występ grupy kabaretowej; pokaz taneczny Klubu Seniora + oraz Strefy Seniora działających przy Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz grupy seniorów z Klubu „Magdalena” TSM Oskard; występ zespołu wokalnego Polskiego Związku Niewidomych i Aleksandry Hofman
  • 19.15 - 19.30 Raisa Misztela
  • 19.30 - 21.00 Zabawa Seniorów (DJ)


Dodatkowo: Turniej Szachowy, brydż, prezentacja rękodzieła UTW, zdrowe odżywianie z Fundacją JemyEko, poradnictwo pomocowe i medyczne, pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi (Hospicjum im. Kaliksta I w Tychach), promocja Kopert Życia, prezentacja działań Klubu Wilkowyje MCK oraz Klubu Seniora „Platyna”, stolik literacki, wystawa obrazów oraz szkła artystycznego, animacje dla dzieci przygotowane przez Tyskie Forum Organizacji Pozarządowych.

Senioriada 2019 odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby. Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Tyska Rada Seniorów.

BM / tychy.info, źródło: MCK

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.