Wiadomości

  • 20 maja 2019
  • wyświetleń: 938

Najczęstsze zmiany w gotowych projektach domów

Materiał partnera:

Podstawą budowy wymarzonego domu jest projekt wybrany zgodnie z preferencjami inwestora i przyszłych domowników. Bogata oferta projektów katalogowych sprawia, że każdy może znaleźć dom dla siebie, a możliwość zmian wprowadzanych w gotowych projektach pozwala zmodyfikować projekt według życzeń inwestorów. Jakie zmiany najczęściej wprowadzane są w gotowych koncepcjach?

Najczęstsze zmiany w gotowych projektach domów


Wybór projektu domuWybór gotowego projektu domu może wpłynąć na znaczne oszczędności na etapie budowy, ponieważ im mniej skomplikowany tym koszty są niższe. W takiej sytuacji inwestor musi jednak liczyć się z tym, że projekt jego wymarzonego domu jest sprzedawany wielokrotnie, więc o unikatowości może zapomnieć. Wprowadzanie zmian do gotowego projektu jest kuszącą opcją, ale warto pamiętać, że generuje dodatkowe koszty i jest możliwe tylko za zgodą autora projektu. Poznaj 5 zalet gotowych projektów domów jednorodzinnych.

Dodatkowe wykusze, ganki, kominy czy otwory okienne generują dodatkowe koszty. Jednak zdarza się, że inwestorzy decydują się wprowadzać zmiany w gotowych koncepcjach. Indywidualny projekt domu jednorodzinnego pozwala dostosować wnętrze nieruchomości do potrzeb i oczekiwań przyszłych domowników, a także w optymalny sposób zaaranżować przestrzeń.

rozmyslanie-nad-planem-domu


Architekt dopasowuje każdy projekt pod względem wymagań przyszłych domowników i gustu inwestora, a także warunków panujących na działce, czyli jej kształtu, położenia względem stron świata, ukształtowania terenu, nośności gruntu i strefy klimatycznej. Projekt po wprowadzonych poprawkach jest niepowtarzalny i oryginalny, a jego przygotowanie dość pracochłonne, ponieważ wymaga systematycznych konsultacji architekta z inwestorem. Jakie zmiany najczęściej są wprowadzane?

Zmiany nieistotne w gotowym projekcie domuInwestorzy chętnie dokonują zmian w stolarce otworowej (zmiana wielkości lub położenia otworów okiennych i drzwiowych), zmian położenia lub likwidacja ścian działowych, zmiana materiałów wykorzystanych do wykończenia domu i materiałów budowlanych. Inwestorzy mają dowolność w doborze materiałów budowlanych, a ich zmiana nie wymaga naniesienia w projekcie pod warunkiem, że nie zmieniają się parametry takie jak: współczynnik przenikania ciepła, grubość ścian czy nośność. Każda zmiana modyfikująca te parametry musi być uwzględniona w projekcie i zgłoszona pracowni architektonicznej. Wymienione powyżej zmiany określane są jako łatwe i nieistotne, ponieważ nie ingerują w konstrukcję samego budynku.

Zmiany istotne w gotowym projekcie domuMianem zmian istotnych określa się przede wszystkim zmiany dotyczące technologii budowy, wymiarów zewnętrznych domu, konstrukcji dachu oraz kąta nachylenia połaci dachowych, zmianę położenia komina, a także projekt piwnicy czy zmiana rodzaju stropu. Są to modyfikacje, które przeważnie są trudniejsze do wykonania i mogą wpłynąć na zmianę wyglądu zewnętrznego budynku.

Zmiany istotne w gotowym projekcie domu - domowekl
Zmiany istotne w gotowym projekcie domu - domoweklimaty.pl


Piękne, gotowe projekty domów parterowych, z poddaszem użytkowym, piętrowych, nowoczesnych i energooszczędnych znajdziesz na stronie pracowni architektonicznej https://www.domoweklimaty.pl/.