tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 maja 2019
  • 24 maja 2019

Mistrzostwa Świata U-20 w Tychach: harmonogram,parkingi,komunikacja

24 maja w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20. W Tychach zagrają reprezentacje Argentyny, Ukrainy, USA, Nigerii, RPA, Korei Południowej, Kataru oraz drużyny, które zakwalifikują się do 1/8 finału i ćwierćfinału tej prestiżowej imprezy. Stadion jest już gotowy na przyjęcie najlepszych młodych piłkarzy świata, na miejscu od kilku dni pracują także przedstawiciele FIFA i PZPN.

Stadion Miejski w Tychach gotowy na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 - 15.05.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Na Stadionie Miejskim w Tychach rozegranych będzie sześć spotkań grupowych i dwa mecze fazy pucharowej (mecz 1/8 finału oraz ćwierćfinał). Najczęściej tyscy kibice zobaczą w akcji młodych zawodników z Kataru, którzy na tyskim stadionie rozegrają wszystkie trzy spotkania grupowe. Ich przeciwnikami w grupie D będą Nigeria, Ukraina i Stany Zjednoczone. Spośród meczów grupy F w Tychach zobaczymy starcia Argentyny z RPA, RPA z Koreą Południową i Korei Południowej z Argentyną. Pozostałe mecze w grupie D i F odbędą się w Bielsku-Białej.

- Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to druga najważniejsza impreza piłkarska na świecie. Każda drużyna, która zakwalifikowała się do turnieju reprezentuje wysoki poziom i nie znalazła się w turniejowej stawce przypadkiem, dlatego jestem pewien, że czekają nas wielkie emocje podczas każdego z ośmiu meczów rozgrywanych w Tychach. Zapraszamy fanów footballu do Tychów, by wspólnie, na stadionie przeżywać sportowe emocje - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Pierwszy mecz w Tychach 24 maja - o godzinie 18.00 Katar zmierzy się z Nigerią. 25 maja o 20.30 Argentyna zagra z reprezentacją RPA. Dzień później - 27 maja o 18.00 odbędzie się mecz Kataru z Ukrainą. 28 maja o 20.30 mecz RPA - Korea Południowa. 30 maja o 20.30 Katar zmierzy się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, a 31 maja: Korea Południowa z Argentyną o 20:30. Na wszystkie spotkania można jeszcze kupić bilety pod adresem: FIFA.com/tickets/U20WC.

Otwarcie bram na stadion odbędzie się 2 godziny przed każdym meczem. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwać będą wszystkie służby - policja, straż pożarna i straż miejska oraz ponad 140 wolontariuszy.

Opracowany także został w polsko-angielskiej wersji językowej „asystent kibica”, w którym znaleźć można najważniejsze informacje związane z mistrzostwami w poszczególnych miastach.

Mistrzostwa Świata U-20 w Tychach - asystent kibica

Przygotowania do MŚ U-20 w TLT: trolejbusy przemów
Przygotowania do MŚ U-20 w TLT: trolejbusy przemówią po angielsku · fot. TLT


Bezpłatna komunikacjaPosiadacze biletów w dniu danego meczu mogą korzystać z publicznego transportu zbiorowego w Tychach (wszystkie linie) za darmo od 06:00 do 01:00 dnia następnego. W dni niemeczowe bilety normalne-jednorazowe kosztują 3,20 PLN - 20-minutowy przejazd i 3,80 PLN - 40 minutowy przejazd (szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.metropoliaztm.pl). Na stadion bezpośrednio będzie można dojechać autobusami linii :21; 75; 82; 254; 262; 273; 536; 696, Sz1, Sz4 trolejbusami linii: B; D; E i F oraz specjalnymi liniami uruchomionymi w dni meczowe: S16, S17, S18.

Tablice informacyjneW mieście pojawiły się także tablice informacyjne, które mają ułatwić przyjezdnym dotarcie na Stadion Miejski przy ul. Edukacji.

Tablice drogowskazowe informujące o sposobie dojścia i dojazdu do stadionu zostały umieszczone w centrum miasta oraz na ulicach dojazdowych: Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Mikołowskiej. Wskazują kierunek zarówno dojazdu, jak i pieszego dojścia do stadionu. W sumie jest ich 29.

Tablice zostały umieszczone na ulicach: Beskidzkiej, Niepodległości, Oświęcimskiej, Mikołowskiej, Katowickiej, Starokościelnej, Budowlanych, Bielskiej, Edukacji, Wyszyńskiego, Sadowej, Bibliotecznej i Grota Roweckiego.

Zmiany organizacji ruchuPodczas turnieju zostaną wprowadzone także zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu. W każdy dzień meczowy ulica Edukacji (odcinek od Grota-Roweckiego do ul. Bielskiej) i ulica Baziowa będą zamknięte 6 godzin przed meczem. W tych dniach dla mieszkańców zostanie wydzielona część parkingu w rejonie Krytej Pływalni. Zakaz nie będzie dotyczył tylko autobusów komunikacji miejskiej oraz osób upoważnionych.

Stadion Miejski w Tychach gotowy na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 - 15.05.2019
Stadion Miejski w Tychach gotowy na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 - 15.05.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Bezpłatne parkingiMiasto udostępni bezpłatne parkingi w dniach meczowych:
  • Parking, ul. Starokościelna - parking nad potokiem - 20 autokarów; 250 samochodów osobowych
  • Parking, ul. Sadowa - parking przy Giełdzie Kwiatowej - 150 samochodów.
  • Parking, ul. Edukacji - parking przy Pomniku Walki i Pracy - 30 autokarów;
  • Parking, al. Niepodległości - parking przy Urzędzie Miasta - 300 samochodów osobowych.


Dodatkowe:
  • Parking wielopoziomowy przy dworcu PKP - 352 samochodów osobowych.
  • Parking wielopoziomowy przy lodowisku (ul. Dąbrowskiego) 322 samochodów osobowych.


Wszystkie powyższe parkingi podczas turnieju będą ogólnodostępne bezpłatne, udostępnione na min. 2 godziny przed meczem.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.