tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 maja 2019
  • 21 maja 2019

Tyszanin chce przebiec maraton razem ze swoim 84-letnim dziadkiem na wózku

22-letni wnuk Marek wraz ze swoim 84-letnim dziadkiem Wiesławem (obaj pochodzą z Tychów) planują przebiec Silesia Marathon, który odbędzie się 6 października. Jednak, żeby było to możliwe, potrzebują wsparcia. W tamtym roku przebiegli już wspólnie półmaraton. Czy tym razem poradzą sobie z królewskim dystansem?

maraton z 84-letnim dziadkiem na wózku


Marek ma zamiłowanie do sportów ekstremalnych, sprawdzania się na różnych polach i udziału w niecodziennych wydarzeniach. Jego dziadek zawsze był aktywną osobą. W młodości grał w piłkę nożną. Zawsze też lubił siatkówkę i pływanie. Dużo spacerował. W 2012 r. ze względów zdrowotnych amputowano mu nogę. W wyniku powikłań niemożliwe stało się chodzenie z protezą. Dlatego od tego czasu Wiesław porusza się tylko na wózku.

- W 2018 roku, podczas jego 83 urodzin, wpadłem na pomysł, by dziadek zamiast siedzieć w fotelu i oglądać telewizję, zaczął odkrywać nowe możliwości w swoim życiu. Dlatego też spontanicznie wybraliśmy się w góry, a w drodze powrotnej pojechaliśmy na gokarty. Dodatkowo założyłem dziadkowi prywatnego Instagrama. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będzie to początkiem nowej przygody - relacjonuje Marek Wendreński.

Tyszanin chce przebiec maraton razem ze swoim 84-l


22-latek zaproponował swojemu dziadkowi udział w półmaratonie. Wózek i dziadek ważą w sumie około 80 kg. - Nierówności na drodze i wózek typu spacerówka nie wróżyły sukcesu. Do tego dystans 21 km. Nic tylko zrezygnować. Lecz to nie w naszym stylu. Przecież zawsze, jeśli się czegoś naprawdę chce, to znajdzie się jakiś sposób, aby osiągnąć cel. Pierwszym punktem planu było znalezienie organizatora, który umożliwiłby start. Wybór padł na Pana Bohdana Witwickiego. Twórcę Silesia Marathonu. Gdy dostaliśmy odpowiedź na maila z potwierdzeniem możliwości wspólnego startu wiedzieliśmy, że nadszedł czas przygotowań - pisze Marek.

Mimo przeszkód, dzięki dużej determinacji, zapałowi do treningów mężczyźni stanęli na linii startu Silesia Marathonu i ukończyli półmaraton w regulaminowym czasie (ok. 2 godziny 40 minut).

W tym roku postanowili wystartować w maratonie podczas kolejnej edycji Silesia Marathonu, który odbędzie się 6 października. Poniżej publikujemy przekaz wyjątkowego sportowego duetu z Tychów, dotyczący udziału w wydarzeniu.

Mamy zielona światło od Pana Bohdana.

Jednak chcemy, aby to wydarzenie wpłynęło na resztę Polaków. Aby przyłączyli się do naszej inicjatywy.

Start będzie możliwy dzięki dostosowaniu wózka oraz odpowiedniemu przygotowaniu (w tym treningom pod stałą kontrolą lekarzy, zachowaniu diety - dziadek jest cukrzykiem, co dodatkowo komplikuje sprawę i odpowiedniemu zapleczu finansowemu).

Przygotowania do startu oraz całą drogę planujemy udokumentować. Tak, aby była to pamiątka, która na „zdrowy rozum” będzie wywoływała reakcję „Niemożliwe”, „Oszaleli” „Czy to możliwe?”.

Nasza inicjatywa jest skierowana do wszystkich. Zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia.

Dlatego zachęcamy Was, abyście stanęli 6 października 2019 r. na linii startu i przebiegli maraton razem z nami.

Jeśli pomyśleliście sobie teraz "Nie damy rady", to wyzwanie jest właśnie dla Was.

Kto chce wesprzeć naszą inicjatywę oraz przyłączyć się do zespołu, dzięki któremu to wydarzenie stanie się rzeczywistością, będzie bardzo mile widziany. Docenimy wszelką pomoc.

Planujemy zaangażować media, instytucje, fundacje, firmy sportowe, odzieżowe, suplementacyjne i wiele innych organizacji związanych ze sportem.

Jednak to jedynie początek naszych pomysłów. Tym razem nie ograniczymy się do udziału w biegu. Chcemy, aby to wydarzenie przeszło do historii.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie oraz za umożliwienie realizacji naszego marzenia.


Pozdrawiamy Marek oraz Wiesław


Tyszanie utworzyli również grupę GranpaGang, która pobiegnie razem z nimi. Dla uczestników, którzy z nimi wystartują, przygotowano specjalne koszulki od organizatora z logo GrandpaGang.

Aby do nich dołączyć należy wejść na stronę silesiamarathon.pl, wybrać Silesia Marathon 2019, w nazwie klubu wpisać drukowanymi literami "GRANDPAGANG".BM / tychy.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.