tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 maja 2019

Burgery - zdrowsze niż myślisz!

Materiał partnera:

Stereotypy to utarte schematy, które ciężko przełamać i mogą dotyczyć praktycznie każdego. Jeden z takich stereotypów ciąży na burgerach, które w dalszym ciągu uznawane są za niezdrowe. Jednak czasy, gdy przyrządzało się je bez zaangażowania i z kiepskich produktów już minęły.

Burgery - zdrowsze niż myślisz!


Teraz burgery to prawdziwe dzieła sztuki, które smakują (i wyglądają) znakomicie. W dodatku są pożywnym i zdrowym posiłkiem, oczywiście jedzone z w rozsądnych ilościach. Dobrze przygotowany burger powinien mieć:

  • Odpowiedni kotlet - wiadomo, że musi być ze 100% wołowiny, ale także z jej najlepszej części, czyli karku. Mięso z tej części krowy nie jest ani za suche ani zbyt tłuste. Taki karczek mieli się w całości, a potem formuje z niego burgery. Nie potrzeba już dodawać żądnych ulepszaczy i chemii, bo wszystko jest świeże i najlepszej, jakości. Mięsa nie doprawia się przez smażeniem, bo zrobi się twarde. Jako przypraw używa się tylko soli i pieprzu. Inne zioła mogłyby zabić smak mięsa.
  • Dobrze dobrane dodatki - każdy element burgera ma wpływ na jego końcowy smak, więc również dodatki trzeba dobierać ostrożnie. Jeżeli chodzi o warzywa to najlepsze są sezonowe. Dressing lub sos powinien być na bazie świeżych ziół. Pozostałe składniki możemy dodać wg własnego uznania. Doskonale z całością komponują się takie produkty jak grillowany bekon, wysokiej, jakości sery, a także niektóre owoce.
  • Smaczna otoczka - najlepsze bułki to te bez żadnych dodatków. Jeśli już zdecydujemy się na posypkę z ziarna, niech klasyczny sezam zastąpią inne, np. nasiona chia, siemię lniane lub pestki dyni.


Tak skomponowany burger gwarantuje nam pożywny oraz zdrowy posiłek - w końcu zawiera tylko bułkę, mięso i dodatki, najczęściej w formie warzyw. W większości miejsc burgery spełniają powyższe warunki, więc nie ma mowy o stereotypowym podejściu do tej potrawy. W Tychach możesz zamówić swojego wymarzonego burgera z dostawą do domu lub pracy poprzez stronę PizzaPortal.pl.