tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 maja 2019

Pakuj do skrzynki - ekologiczna akcja w Tyskich Halach Targowych

Handlowcy z Tyskich Hal Targowych z dumą podkreślają, że ich produkty pochodzą z lokalnych i ekologicznych upraw. Teraz chcą być jeszcze bardziej eko.

Pakuj do skrzynki - kupcy z tyskich hal targowych
Pakuj do skrzynki - kupcy z tyskich hal targowych ruszają z wyjątkową akcją · fot. UM Tychy


Sprzedawcy chcą ograniczyć zużycie foliowych torebek, do których najczęściej pakowane są produkty, dlatego rozpoczęli zbieranie skrzynek, które od najbliższego poniedziałku będą rozdawali swoim klientom.

- Od poniedziałku na targowisku będą dostępne skrzynki, które każdy będzie mógł bezpłatnie zabrać i wykorzystać na zakupy. Co niezwykle istotne - wszystkie będą pochodziły "z odzysku". Wcześniej służyły do przewożenia produktów, np. warzyw i owoców. Zamiast wyrzucać je do kontenera na odpady, chcemy, aby były ponownie wykorzystane. Zebraliśmy już ich ponad sto - jestem pewna, że będzie znacznie więcej, bo wszyscy zaangażowali się w tę akcje - mówi Karolina Chemicz-Pałys, inicjatorka akcji "Pakuję do skrzynki", pracownik spółki Śródmieście zarządzającej Tyskimi Halami Targowymi.

Zamiast używać tradycyjnych, jednorazowych foliówek do skrzynki można wygodnie zapakować np. warzywa czy owoce. Oczywiście można ją zabrać do domu i wykorzystać według własnego uznania - np. na kolejne zakupy. Skrzynki są trwałe i zdaniem sprzedających na tyskim targu towary świetnie sprawdzą się także w samochodzie, garażu czy ogrodzie.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.