tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 maja 2019

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Wzorową postawą wykazało się dwóch mężczyzn, którzy ruszyli ująć pijanego kierowcę volkswagena. Pirat drogowy jechał całą szerokością drogi, a gdy mężczyźni zainterweniowali stał się agresywny. Jednak w dobrym miejscu i czasie znalazł się naczelnik prewencji, który natychmiast zareagował i pomógł w obezwładnieniu mężczyzny. Okazało się, że 35-latek miał blisko 2 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

W poniedziałek po godzinie 18.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy Volkswagena. Dwaj mężczyźni zauważyli, że kierujący Passatem jedzie całą szerokością jezdni. Ponieważ podejrzewali, że jest nietrzeźwy, poczekali na dogodny moment i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki Volkswagena, uniemożliwiając tym samym dalszą niebezpieczną jazdę.

Wtedy mężczyzna stał się agresywny. Na to zdarzenie najechał będący po służbie Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Policjant bez wahania pomógł w obezwładnieniu kierowcy passata. Okazało się, że 35-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się również liczyć z karą finansową.

Słowa uznania kierujemy do świadków, którzy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ich zdecydowana reakcja i wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki pojazdu pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

ab / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.