tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 maja 2019

[ZDJĘCIA] Trwa wymiana murawy na Stadionie Miejskim w Tychach

Na Stadionie Miejskim w Tychach w głównych rolach występują teraz koparki i kilkudziesięciu pracowników. Są obecni od rana aż do późnych godzin wieczornych. Na obiekcie trwa właśnie wymiana murawy. Już 24 maja na nowej nawierzchni po raz pierwszy zagrają piłkarze reprezentacji Kataru i Nigerii. Obiekt przy Edukacji jest jedną z sześciu aren Mistrzostw Świata U20.

Wymiana murawy na Stadionie Miejskim w Tychach · fot. Tyski Sport


- Operacja wymiany murawy rozpoczęła się 2 maja. W sobotę zakończyła się pierwsza część polegająca na usunięciu istniejącej darni wraz z glebą o łącznej grubości około 3 cm. W kolejnych dwóch dniach nawierzchnia została wyrównana, a podłoże przygotowane na ułożenie nowej warstwy murawy. W tej chwili trwa układanie rolek z trawą. Prace zakończą się w najbliższy piątek. Następnie murawa będzie podlewana, nawożona oraz czeka ją szereg zabiegów pielęgnacyjnych - mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A.

Murawa na Stadion Miejski została przywieziona ze Słowacji. Dostarczyło ją ponad 20 tirów załadowanych w ponad 500 rolek z nową nawierzchnią Co ciekawe około półtorej roku trawa musiała rosnąć.

Mistrzostwa Świata w Tychach rozpoczną się 24 maja i potrwają przez dwa tygodnie. W tym czasie przy Edukacji zostanie rozegranych osiem spotkań. Na Stadionie Miejskim na kibiców czeka sześć pojedynków w fazie grupowej oraz mecze 1/8 i ćwierćfinału.

Już 13 maja stadion zostanie jednak przejęty przez FIFA i PZPN. W tej chwili na obiekcie trwają ostatnie prace przed małym mundialem. W najbliższych dniach z obiektu będą musieli wyprowadzić się również piłkarze i sztab szkoleniowy GKS Tychy.

Wymiana murawy na Stadionie Miejskim w Tychach
Wymiana murawy na Stadionie Miejskim w Tychach · fot. Tyski Sport


- W porównaniu z młodzieżowymi mistrzostwami Europy, nie ma wielkich zmian. Ciekawostką będzie tłumaczenie symultaniczne dla dziennikarzy na konferencjach prasowych i prawdopodobnie jedyna na świecie strefa pracy mediów zlokalizowana na trzech kondygnacjach… w pubie. Na stadionie dokonywane są też prace kosmetyczne polegające na wykręcaniu barierek, usunięcie wygrodzenia w sektorze gości czy zasłonięcie lub zdjęcie logotypów - dodaje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A.

Pierwsze gwizdek sędziego już 24 maja. Na inaugurację turnieju w Tychach Katar zmierzy się z Nigerią. Poza tym przy Edukacji w fazie grupowej zagrają jeszcze reprezentacje Ukrainy, USA, Korei Południowej, Argentyny czy RPA

ab / tychy.info, źródło: GKS Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.