Wiadomości

  • 8 maja 2019
  • 12 maja 2019
  • wyświetleń: 1902

Metrobilet połączy środki komunikacji miejskiej w metropolii

W taryfie komunikacyjnej Zarządu Transportu Metropolitalnego pojawi się nowy bilet. Jeszcze w maju będzie można kupić wspólny bilet na autobus, tramwaj, trolejbus i pociąg czyli tzw. Metrobilet, który obowiązywać będzie w sześciu strefach.

pkm
fot. pkmtychy.pl


Prace nad wprowadzeniem wspólnego biletu na komunikację miejską i kolej trwały od października ub. roku kiedy marszałek województwa śląskiego podpisał porozumienie w sprawie wdrożenia wspólnego biletu okresowego na autobus, tramwaj, trolejbus i pociąg. Obecnie trwają testy oprogramowania, aby metrobilet został uruchomiony jeszcze w maju.

Bilet dostępny będzie w sieci sprzedaży Zarządu Transportu Metropolitalnego, który ma ponad tysiąc punktów na terenie Metropolii oraz na Śląskiej Karcie Usług Publicznych.

Metropolia została podzielona na sześć stref oznaczonych innymi kolorami biletów.

Cena metrobiletu w strefie "kolorowej" obejmuje komunikację autobusową, tramwajową i trolejbusową na całym obszarze metropolii oraz wskazaną kolorem linię kolejową wraz z wszystkimi przystankami kolejowymi na terenie Katowic.

Strefy i ceny:

Metrobilet centralny : Katowice (stacje kolejowe na terenie Katowic oraz komunikacja miejska na terenie Katowic). Cena biletu: 119 zł.

Metrobilet żółty : Tarnowskie Góry, Nakło Śląskie, Radzionków, Bytom, Chorzów, Katowice. Cena biletu: 179 zł.

Metrobilet zielony: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów Batory, Katowice. Cena biletu: 179 zł.

Metrobilet czerwony : Dąbrowę Górniczą, Będzin, Sosnowiec, Katowice. Cena biletu: 179 zł.

Metrobilet niebieski : Bieruń, Chełm Śląski, Imielin, Mysłowice, Katowice. Cena biletu: 179 zł.

Metrobilet pomarańczowy: Kobiór, Tychy, Łaziska Górne, Mikołów, Katowice. Cena biletu: 179 zł.

W sprzedaży dostępny będzie również bilet miesięczny obowiązujący we wszystkich sześciu strefach, czyli obejmujący wszystkie przystanki kolejowe na całym obszarze metropolii. Cena: 229 zł.

Dodatkowo od czerwca wraz z nowym rozkładem jazdy kolei przybędzie dodatkowych połączeń na trasach Gliwice-Dąbrowa Górnicza, Tychy Katowice oraz Tarnowskie Góry-Katowice. Metropolia na ten cel przeznaczy w tym roku 1,2 mln zł. Rozkład ma obowiązywać od 9 czerwca do 31 sierpnia 2019r

ab / tychy.info

źródło: PKM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.