Wiadomości

  • 6 maja 2019
  • wyświetleń: 1411

Policja podsumowała majówkę. 13 kierowców po kielichu

Długi majowy weekend za nami. Podczas akcji "Bezpieczny weekend- majowy weekend" trwającej od 30 kwietnia do 6 maja nad bezpieczeństwem na tyskich drogach czuwali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach. W tym czasie niestety nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na "podwójnym gazie".

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja "Bezpieczny weekend- majowy weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 30 kwietnia, a zakończyła 6 maja o godz. 6.00. W tym czasie na tyskich drogach odnotowano 20 kolizji. Policjanci zatrzymali także 13 kierowców pod wpływem alkoholu.

Policjanci przypominają o konsekwencjach jazdy na "podwójnym gazie".

- Po raz kolejny ostrzegamy, że nietrzeźwemu kierowcy oprócz 2-letniego więzienia grozi utrata prawa jazdy oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sąd obligatoryjnie stosuje karę finansową. Oprócz odpowiedzialności karnej za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, kierowcy są często odpowiedzialni za spowodowanie wypadków drogowych. Dlatego należy pamiętać, że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie może wpłynąć na nasz osąd sytuacji na drodze - informuje policja.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, daje przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca. Pamiętaj "Nie reagujesz-akceptujesz".

ab / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.