Wiadomości

  • 6 maja 2019
  • wyświetleń: 1066

Rozpoczęły się egzaminy dojrzałości. Życzymy połamania piór!

Dziś pierwszy dzień matur. Blisko 270 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.

matura
Rozpoczęły się egzaminy dojrzałości. Życzymy połamania piór · fot. bielsko.info


W tym roku sesja główna egzaminu maturalnego będzie przeprowadzana do 25 maja, w tym: część pisemna od 6 do 23 maja, a część ustna od 6 do 25 maja (część ustna egzaminu z języka polskiego i języków mniejszości narodowych w nowej formule będzie przeprowadzana od 9 do 22 maja, z wyjątkiem 12 i 19 maja).

Około 269 400 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2018/2019, przystąpi do egzaminu maturalnego z obowiązkowych przedmiotów:
  • w części pisemnej z języka polskiego (poziom podstawowy), matematyki (poziom podstawowy), język obcy nowożytny (poziom podstawowy), język mniejszości narodowej - na poziomie podstawowym;
  • w części ustnej z języka polskiego (bez określania poziomu), języka obcego nowożytnego (bez określania poziomu) oraz języka mniejszości narodowej - bez określania poziomu (wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej).


Każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9:00, druga - o 14:00. Część ustna egzaminu maturalnego przeprowadzana jest w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych.

Z informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski - 154 881 osób (57,5% zdających), geografia - 71 551 osób (26,6% zdających), matematyka - 61 404 osoby (22,8% zdających) i język polski - 56 448 osób (21,0% zdających).

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 4 lipca br. Tego samego dnia ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.