tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2019
  • 26 kwietnia 2019

[FOTO] Wypadek motocyklowy na krajowej jedynce w Kobiórze

W czwartek, 25 kwietnia około godziny 14:00 na DK-1 w Kobiórze doszło wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy musieli liczyć się z potężnymi utrudnieniami!

Wypadek z udziałem motocyklisty na DK-1 w Kobiórze - 25.04.2019 · fot. nadesłane przez czytelników / Pless.pl + Bielskie Drogi


Zdarzenie miało miejsce na jezdni w kierunku Tychów. Okoliczności w jakich doszło do wypadku nie są do końca jasne i są aktualnie przedmiotem postępowania, które prowadzą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Wiadomo, że mężczyzna, mieszkaniec Katowic kierujący motocyklem marki BMW, zderzył się z ciężarową Scanią, którą prowadził mieszkaniec pow. legionowskiego.

Kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała i trafił śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu. Obrażenia są poważne, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak dowiedział się nasz portal, poszkodowany nie był ubrany w profesjonalny strój motocyklowy, który mógłby zminimalizować skutki zdarzenia drogowego.

Wypadek i późniejsza akcja ratunkowa spowodowały potężne utrudnienia w ruchu. Oba pasy w stronę Tychów były zablokowane blisko trzy godziny. Z połowę krótszym postojem musieli liczyć się kierowcy jadący w przeciwnym kierunku. To za sprawą śmigłowca, który nie mógł wylądować po tej samej stronie jezdni, na której doszło do wypadku. W szczytowym momencie korki na krajowej jedynce miały ponad 10 kilometrów.

Wypadek na DK-1 w Kobiórze - 25.04.2019
W czasie interwencji śmigłowca ratunkowego, krajowa jedynka była nieprzejezdna w obu kierunkach · fot. nadesłane przez czytelnika

sid / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.