tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2019

LOGOS FEST - Tyskiego Festiwalu Słowa - bilety w sprzedaży

Za nami:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na piątą edycję LOGOS FEST - Tyskiego Festiwalu Słowa, tym razem poświęconego twórczości jednego ze Starszych Panów.

festiwal słowa


Przekonani, że "piosenka jest dobra na wszystko", przez pięć dni, począwszy od 15 maja, spotkamy się z wyjątkowymi Artystami, którzy przybliżą nam dorobek Przybory. Na tyskiej scenie usłyszymy m.in. Dorotę Miśkiewicz, Bronisława Wrocławskiego, Edytę Geppert, Artura Andrusa, Magdę Umer i Kabaret Mumio.

Program V LOGOS FEST - Tyskiego Festiwalu Słowa - edycja PrzyboraŚroda, 15 maja 2019 r., godz. 18.30
Teatr Mały Tychy
reż. Paweł Drzewiecki


Inauguracja LOGOS FEST: „Gdy zabraknie mi słów…” koncert piosenek Jeremiego Przybory z gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz, Bronisława Wrocławskiego, Katarzyny Herman oraz tyskich artystów. Wydarzenie zostanie zbudowane wokół relacji Jeremiego Przybory z Agnieszką Osiecką zaklętej w listach.

Czwartek, 16 maja 2019 r., godz. 18.30
Teatr Mały Tychy
Koncert Edyty Geppert


Artystka znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi.

Podczas Tyskiego Festiwalu Słowa usłyszymy m.in. piosenkę z musicalu ‘Piotruś Pan” z librettem Jeremiego Przybory.

Piątek, 17 maja 2019 r., godz. 18.30
Teatr Mały Tychy
Recital satyryczny Artura Andrusa „Sokratesa 18”


Artur Andrus - dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer, a co najważniejsze - mistrz słowa, który z niesamowitą i typową dla siebie lekkością potrafi stworzyć momentami kontrastowe aranżacje - od tych dowcipnych, chwilami z powiewem absurdu, czasem dopisane do kawałków klasycznych lub wręcz staromodnych. Na scenie zobaczymy go w recitalu kabaretowym “Sokratesa 18”, w którym odnajdziemy odniesienia do współczesności, lokalności, ale i klasyki, której patronować mógłby tytułowy Sokrates.

Niedziela, 19 maja 2019 r., godz. 18.30
Teatr Mały Tychy
Gala Finałowa LOGOS FEST: wręczenie nagród w turnieju IV Otwartych Mistrzostw Tychów w Scrabble oraz Turnieju Recytatorskim


„Przybora na 102” w wykonaniu Magdy Umer i Mumio

Na scenie pojawią się trzy artystyczne temperamenty - Jeremiego Przybory,

Magdy Umer i Mumio. Teksty Mistrza zostaną przeplecione szalonymi improwizacjami typowymi dla grupy Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi postać Ciotki Mizerii w mistrzowskim wykonaniu Magdy Umer. Co może wyjść z tego niezwykłego połączenia? Przekonajcie się sami!

Wydarzenie honorowym patronatem objął Jan Miodek.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Małego w Tychach oraz na TicketMaster.pl i w salonach EMPIK:
przedsprzedaż do 30 kwietnia: 45 zł
cena regularna: 65 zł

ab / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.