tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2019

Rozpoczęły się działania policji "Bezpieczny weekend - Wielkanoc"

Dzisiaj o 6.00 rozpoczęły się działania prewencyjne Policji "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Potrwają one aż do godz. 22.00 w świąteczny poniedziałek.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominają o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. - Zadbajmy o to, aby ten czas okazał się radosnym przeżywaniem świąt w gronie najbliższych, przyjemnym spędzeniem czasu i wypoczynkiem- apelują mundurowi.

Pamiętajmy, że w Wielki Piątek w rejonie kościołów będą się odbywały drogi krzyżowe, z kolei w Wielkanocny Poniedziałek możliwy jest większy ruch pieszych, związany z tradycyjnym obchodzeniem "Śmingusa-Dyngusa". Zaplanujmy podróż tak, aby nie stresować się ewentualnymi utrudnieniami w ruchu z tego powodu.

- Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze - mówią. - Kierowco - wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania - dodają.

Policjanci proszą też, by parkować w miejscach do tego wyznaczonych oraz nie zostawiać bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu - najlepiej zabierać je ze sobą.

new / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.