tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2019
  • 22 kwietnia 2019

Kończy się era kultowego pociągu EN57 w Kolejach Śląskich

Ostatni elektryczny zespół trakcyjny EN57, którego miłośnicy kolei nazywają potocznie "kiblem", niebawem zniknie z obiegu Kolei Śląskich.

pociąg
Pociąg Kolei Śląskich na stacji w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Co prawda spółka Koleje Śląskie w swoim taborze nie posiadała na własność pociągów EN57, ale użytkowała elektryczne składy na zasadzie wypożyczenia od Przewozów Regionalnych.

- Obecnie w naszych obiegach widnieje już tylko jeden pojazd EN57 - jest on przez nas na obecną chwilę wykorzystywany na zasadzie barteru z Przewozami Regionalnymi, do których w zamian trafił nasz szynobus SA138 - informuje Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

W miarę dostaw nowych Elfów 2 od bydgoskiej Pesy liczba dzierżawionych pojazdów EN57 stopniowo się zmniejszała.

- Na obecną chwilę czekamy jeszcze na ostatni, dwunasty pojazd czteroczłonowy zamówiony przez Województwo Śląskie w ramach wspólnego zamówienia. Do tego Koleje Śląskie będą jeszcze korzystać z zamówienia uzupełniającego, w ramach którego trafią do nas dwa pojazdy trójczłonowe - co finalnie będzie nam dawać liczbę 21 pojazdów typu Elf 2 - dodaje rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Miłośnicy pociągu EN57 z Bielska-Białej będą mieli jeszcze szansę przez kilka lat podróżować popularnym "kiblem" na trasie Bielsko-Biała - Kraków, którą obsługuje spółka Polregio.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.