tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2019
  • 24 kwietnia 2019

Tyscy policjanci przejdą 500 km dla chorego Jasia

Trwają ostatnie przygotowania do wyprawy. Policjanci spotkali się już z Jasiem, który trzyma za nich kciuki i kibicuje, aby bez problemów przemierzyli Główny Szlak Beskidów. Nie lada wyzwanie dla policjantów będzie szczególną formą uczczenia 100 rocznicy utworzenia Policji. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

jaś
Tyscy policjanci przejdą 500 km dla chorego Jasia · fot. KMP Tychy


Wyprawę zainicjowali dwaj policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy. Łącząc pasje do sportu i zamiłowanie do gór, postanowili przemierzyć Główny Szlak Beskidów, który mierzy ponad 500 km. Chcąc wspomóc 6-letniego Jasia, syna jednego z tyskich policjantów, policjanci postanowili nadać wyprawie charakter charytatywny. U Jasia stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia mu samodzielne poruszanie się i wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia.

Przedsięwzięcie zakłada, że stróże prawa przemierzą Główny Szlak Beskidów czyli ponad 500 km, w ciągu maksymalnie 19 dni. Założeniem jest uzbieranie kwoty o równowartości 10 zł. za każdy przebyty kilometr.

Każdy może włączyć się w pomoc!

jaś
Tyscy policjanci przejdą 500 km dla chorego Jasia · fot. KMP Tychy


W inicjatywę włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu mamy możliwość zgromadzenia środków finansowych.

Darczyńcy mogą wpłacać kwoty na konto:
27 1020 2313 0000 3002 0131 4046
z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

Jaś jest podopiecznym fundacji "Gwiazda Nadziei", gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.

ab / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.