tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2019

Oszuści wyłudzili od seniorki 20 tysięcy złotych

W związku z oszustwami na "policjanta" mundurowi apelują do mieszkańców, by przestrzec ich przez takimi zdarzeniami. W ubiegłym tygodniu oszuści wyłudzili od seniorki 20 tys. złotych. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą paść ofiarą oszustów!

W ubiegłym tygodniu 72-letnią tyszanka straciła oszczędności swojego życia, bo dała wiarę oszustom podszywającym się pod policjantów.

Przestępcy podając się za funkcjonariuszy przekonali ją, że jest prowadzona policyjna akcja i konieczne jest żeby przekazała im swoje wszystkie oszczędności, które ma zgromadzone na koncie.

W związku z tym dokładnie poinstruowana kobieta, poszła do banku i wypłaciła 20 tys. złotych. Seniorka przez cały czas była telefonicznie przekonywana przez oszusta, że jest obserwowana przez przestępców i że ma robić dokładnie to co jej rzekomy policjant powie. Tym sposobem kobieta przekazała pieniądze "kurierowi" i straciła swoje oszczędności.

Policjanci apelują, by w trakcie spotkań rodzinnych rozmawiać z seniorami o tym, jak działają oszuści i jak należy się zabezpieczyć, by nie paść ofiarą przestępstwa.

ab / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.