tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2019
  • 30 kwietnia 2019

Gemini Park Tychy będzie rozbudowane. Pierwsze wizualizacje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Działający od roku Gemini Park Tychy będzie rozbudowany - potwierdza właściciel galerii. W centrum handlowym ma pojawić się m.in. wielosalowe kino oraz nowe restauracje i punkty usługowe.

Gemini Park Tychy będzie rozbudowane. Pierwsze wizualizacje · fot. Gemini Park


Ledwo minął rok od otwarcia Gemini Park Tychy, a inwestor już zapowiada rozbudowę galerii. Prace nad kolejną inwestycją Gemini Holding w Tychach ruszą jeszcze w tym roku. W ich efekcie, mające dziś 36,6 tys. m kw. centrum handlowe zostanie powiększone o około 6,5 tys. m kw. Nowa część galerii zostanie dobudowana od północnej strony, vis a vis Tesco, w części centrum handlowego, gdzie dziś znajduje się strefa gastronomiczna. Na dodatkowych metrach powstanie m.in. mające 2,5 tys. m kw. wielosalowe, nowoczesne kino łączące zalety multipleksu i kina kameralnego. Najemcą ma być OH KINO.

Inwestor zapowiada także kolejne lokale gastronomiczne, w tym m.in. restauracje z obsługą kelnerską i kawiarnie. W efekcie rozbudowy powiększona zostanie strefa food court - pojawią się dodatkowe miejsca siedzące i stoliki. Właściciel Gemini Park nie wyklucza także strefy zabaw dla dzieci. - O rozbudowie wspominaliśmy już na otwarciu rok temu, teraz pora na realizację naszych planów. To już oficjalne. Prace związane z przygotowaniem inwestycji ruszą jeszcze w tym roku. Sama budowa z kolei potrwa do 2020 roku. Całość prac powinna nam zająć nieco ponad rok - zapowiada Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Gemini Park Tychy będzie rozbudowane. Pierwsze wizualizacje
Gemini Park Tychy będzie rozbudowane. Pierwsze wizualizacje · fot. Gemini Park


Jak podkreśla przedstawicielka holdingu, inwestycja realizowana jest przede wszystkim z myślą o potrzebach lokalnego rynku. Ma na celu poszerzenie oferty rozrywki i usług w mieście oraz w samym Gemini Park. - Cała nowa część dedykowana będzie rodzinnej rozrywce i wypoczynkowi. Obok wielkopowierzchniowego kina pojawią się nowe restauracje i kawiarnie, dotąd nieobecne w mieście, a także nowe strefy relaksu, w których można spotkać się z przyjaciółmi lub popracować - mówi.

- W efekcie rozbudowy udział rozrywki w naszej ofercie wzrośnie z obecnych 8 proc., do blisko 25 proc., a Gemini Park przekształci się w czynne także w niedziele nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, pierwsze i największe tego typu w Tychach. To ważny krok w rozwoju naszej galerii, dający wiele nowych możliwości, także na przyszłość - dodaje Malcharek. Baza pod to jest solidna. Oprócz planowanych lokali gastronomicznych i kina, w galerii już dziś działa 10 restauracji i kawiarni, w tym m.in. McDonald’s, KFC, Olimp, Companeros, Thai Express oraz Grycan, Lodomania i Cafe de Grano. Galeria dysponuje także 11 strefami relaksu, a także strefą food court na ponad 500 osób. W centrum znaleźć można także jeden z największych w mieście fitness clubów - Fabryka Formy.

- Większy Gemini Park to inwestycja, która jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Tychów i okolicznych miejscowości. Od kilku lat sygnalizują oni konieczność powstania nowoczesnego kina w tej części miasta. W badaniach, jakie przeprowadziliśmy w 2015 roku kino znajdowało się na topie oczekiwań. Niestety wówczas jego realizacja była niemożliwa. Dziś jednak przystępujemy do prac - mówi Malcharek.

Gemini Park Tychy będzie rozbudowane. Pierwsze wizualizacje
Gemini Park Tychy będzie rozbudowane. Pierwsze wizualizacje · fot. Gemini Park


Pod względem architektonicznym dobudowana część Gemini Park wpisze się w zastany obiekt - zapowiadają architekci. Od strony północnej galeria zyska nową, charakterystyczną elewację, ale nawiązującą już do istniejącej części. Wnętrze będzie natomiast kontynuacją obecnej aranżacji. - W trakcie pracy nad projektem rozbudowy zależało nam na przestrzennym nawiązaniu do istniejących wnętrz. Dobra akustyka, duża ilość dziennego światła, przyjazne materiały wykończeniowe to cechy tej galerii, które postanowiliśmy zachować i kontynuować w nowej części. Są one szczególnie ważne w przypadku tworzenia komfortowej przestrzeni restauracyjnej, wypoczynkowej i rozrywkowej, które zaplanowano w ramach rozbudowy - mówi architekt Wojciech Kurzak z pracowni Vide Studio z Krakowa.

Jednocześnie, jak podkreśla architekt, sama rozbudowa jest wyzwaniem. - Po pierwsze musimy sprostać niełatwemu zadaniu wkomponowania w istniejący i działający organizm nowej, wymagającej pod względem funkcjonalnym przestrzeni dla kina, gastronomii i sali zabaw, jednocześnie przy tym przykrywając fragment parkingu i tworząc nowe powierzchnie na jego poziomie. Po drugie musimy zaprojektować funkcjonalny budynek, który uwzględnia potrzeby inwestora, najemców i klientów, ale spełnia także wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, konstrukcji czy instalacji. To spore wyzwanie dla projektantów - mówi.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj