tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2019

[ZDJĘCIA] Na DK-44 w Tychach prace idą pełną parą

Kwiecień na placu budowy drogi krajowej 44 oznacza kolejne zmiany. Drogowcy rozpoczęli już pierwsze w tym sezonie roboty bitumiczne. Największe nasilenie prac jest obecnie w rejonie węzła, jaki docelowo połączy DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną.

roboty drogowe
Roboty drogowe na DK-44 · fot. UM Tychy


Budowa nowego bezkolizyjnego węzła, jaki powstaje w ramach modernizacji drogi krajowej numer 44 w Tychach wkroczyła w kolejna fazę.

- Na plac budowy wjechały walce i maszyny układające asfalt. Na placu budowy w ciągu dnia przebywa około 100 pracowników oraz ciężki sprzęt w tym walce, samochody transportowe i dostawcze, koparki, koparko-ładowarki, frezarki, rozkładarki do asfaltu- mówi Wojciech Łyko - dyrektor MZUiM w Tychach.

Aktualnie po stronie wschodniej trwa asfaltowanie łącznic prowadzących na wiadukt oraz części głównej trasy, gdzie w sumie zostanie ułożonych blisko 5 tysięcy ton mas bitumicznych na łącznej powierzchni 9500m2.

roboty drogowe
Roboty drogowe na DK-44 · fot. UM Tychy


- Z kolei po zachodniej stronie wciąż trwa budowa nasypów i utwardzanie podłoża. Gdy te roboty się zakończą również tutaj ruszą prace bitumiczne. Na samym wiadukcie obecnie wykonywane jest zbrojenie i betonowanie kap chodnikowych na płytach pomostów - mówi Arkadiusz Bąk z MZUiM w Tychach.

Trwająca od października 2017r przebudowa DK44 to obecnie największa inwestycja realizowana w Tychach, warta 132 mln zł, z czego aż 85 proc. wydatków kwalifikowanych stanowi dofinansowanie z UE. Prace obejmują łącznie 2,5 km drogi na fragmencie od węzła Wartogłowiec do ulicy Turyńskiej. Najistotniejszym punktem przebudowy będzie nowy, bezkolizyjny węzeł, który rozdzieli ruch lokalny od tranzytowego.

roboty drogowe
Roboty drogowe na DK-44 · fot. UM Tychy

ab / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.