tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2019

Strajk nauczycieli nie wpłynął na egzaminy gimnazjalne

Mimo strajku nauczycieli w Tychach egzaminy gimnazjalne odbywają się bez żadnych problemów.

983 uczniów klas III w 13 tyskich szkołach publicznych piszę dziś tekst humanistyczny, sprawdzającym wiedzę z języka polskiego, historii i WOS-u.

Z informacji Miejskiego Centrum Oświaty wynika, że w 30-tu tyskich szkołach strajkowało wczoraj 1006 nauczycieli, „gotowość do pracy” wyraziło dziś 141 osób. W przedszkolach do strajku przystąpiło 181 osób, „gotowość do pracy” wyraziło 12 nauczycieli. W trakcie drugiego dnia strajku w szkołach przebywało w sumie 59 uczniów, a do przedszkoli rodzice przyprowadzili 37 dzieci.

Z oferty miejskich instytucji kultury i sportu skorzystały w sumie 164 osoby, z czego najwięcej, bo ponad 70 odwiedziło Basen Miejski. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszył się dziś Wodny Park Tychy, z którego specjalnej oferty skorzystało 760 uczniów. W godzinach od 9.00 do 13.00 dzieci na podstawie legitymacji szkolnej mogły korzystać bezpłatnie ze strefy rekreacyjnej przez dwie godziny.

Dziś dzieci mogą wejść do parku wodnego na takich samych zasadach.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.