tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2019

54-latka poinformowała o bombie na komendzie

Tyscy policjanci ustalili i zatrzymali 54-latkę, która powiadomiła o podłożeniu w Komedzie Miejskiej Policji w Tychach ładunku wybuchowego. Informacja okazała się fałszywa, a pijana kobieta stwierdziła, że "chciała postawić policję na nogi". Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

bomba
54-latka poinformowała o bombie na komendzie · fot. KMP Tychy


W minioną niedzielę około północy tyscy policjanci otrzymali z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację o odebraniu anonimowego zgłoszenia o podłożonym w komendzie ładunku wybuchowym. Do tyskiej komendy został skierowany policjant z zespołu rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

Podczas, gdy sprawdzał on jednostkę, wywiadowcy rozpoczęli "namierzanie" sprawcy wywołania alarmu. Stróże prawa szybko ustalili, że za sprawą fałszywego alarmu bombowego stoi 54-letnia kobieta.

Policjanci sprawdzili, gdzie przebywa kobieta, po czym ją zatrzymali. Miała ona w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu i po konsultacji lekarskiej została osadzona w policyjnym areszcie. Jak sama stwierdziła, chciała "postawić policje na nogi". Teraz za to, czego się dopuściła, odpowie przed sądem. Za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego grozi jej kara do 8 lat więzienia.

bomba
54-latka poinformowała o bombie na komendzie · fot. KMP Tychy

ab / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.