tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2019

Wybierz odpowiedni system wystawienniczy

Materiał partnera:

Wszelkiego rodzaju wystawy należą do niezwykle wdzięcznych przedsięwzięć, pozwalających osiągnąć znakomite efekty w najróżniejszych dziedzinach promocji, popularyzacji czy edukacji. Chętnie więc sięgają po to narzędzie różnego rodzaju instytucje naukowe, kulturalne, stowarzyszenia i przedsiębiorstwa. Aby móc być spokojnym o sukces, koniecznie trzeba jednak zadbać o wszystkie etapy przygotowania takiej ekspozycji.

Wybierz odpowiedni system wystawienniczy


Treść jest najważniejszaNiezależnie od tego, czy przygotowujemy przedsięwzięcie promocyjne, czy tez edukacyjne, bądź o jakimkolwiek innym charakterze, ma szanse się ono powieść tylko wówczas, gdy przygotowana przez nas treść będzie odpowiednio atrakcyjna, co oznacza, że musi być odpowiednio dopracowana pod każdym kątem. Unikalny, napisany z myślą o szerokim gronie odbiorców tekst, elementy zdolne dostarczyć ciekawych informacji zarówno tym, którzy przystaną przy planszach na dłuższą chwilę, jak i tym, którzy przemykając przez miasto zaciekawieni jedynie rzucą okiem, spójna, odpowiadająca tematyce i celom wystawy szata graficzna, a także możliwie szeroki materiał ikonograficzny - to elementy, które pozwolą nam uzyskać zadowalający rezultat. Szkoda byłoby poświęcić dużo czasu i pracy, by następnie zniweczyć to zaniedbaniem któregoś z istotniejszych aspektów. Jeśli zatem sami nie dysponujemy odpowiednimi umiejętnościami czy personelem, warto rozważyć zlecenie, np. opracowania strony wizualnej, wykonawcy zewnętrznemu.
Kolejna rzecz to spełnienie niezbędnych formalności. Oznacza to z jednej strony uzyskanie praw do dysponowania w takim celu zawartą na planszach treścią, jeśli nie jest naszego autorstwa, co zwykle dotyczy zwłaszcza zdjęć, a także zgody administratora obiektu lub innego miejsca, w którym zamierzamy pokazać efekty naszej pracy. Niezbędny może być więc stosowny wniosek, np. do władz miejskich o udostępnienie terenu, jeżeli zamierzamy zająć przestrzeń publiczną.

Oprawa także ma znaczenieO tym, jak różnorodną formę mogą mieć systemy wystawiennicze, można przekonać się np. przeglądając ofertę firmy Omega System, dostarczającą rożnego rodzaju nośniki treści reklamowych i informacyjnych. Nie ma dziś najmniejszego problemu z dobraniem właściwych do danego przeznaczenia rozwiązań - jest to jednocześnie sprawa pierwszorzędnej wagi, jeśli nasza wystawa ma z jednej strony otrzymać estetyczną, nie dominującą nad jej treścią, w wręcz sprzyjającą jej odbiorowi oprawę, a jednocześnie idealnie wpasowywać się w wymagania związane z konkretną przestrzenią, w jakiej będzie się znajdować - od tego będzie zależał także sposób wykonania plansz. W wnętrzach, które warto do tego celu przystosować, znakomicie sprawdzi się np. system linkowy. W bardziej obszernych można zastosować rozwiązania wolnostojące, podobnie jak na zewnątrz, przy czym tu trzeba mieć na uwadze także kwestię odporności na panujące tam warunki.

W przypadku organizowania większej liczby tego typu przedsięwzięć warto wyposażyć się we własny stosowny zestaw, o możliwie uniwersalnym charakterze.