tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2019
  • 7 kwietnia 2019

Strajk nauczycieli w Tychach: Miejska Biblioteka organizuje zajęcia dla dzieci

W poniedziałek, 8 kwietnia ma ruszyć zapowiadany od kilku tygodni strajk nauczycieli. Z pomocą rodzicom uczniów szkół podstawowych w Tychach przychodzi Miejska Biblioteka Publiczna.

Akcja protestacyjna wiąże się z ograniczeniem sprawowania opieki nad uczniami szkół podstawowych i wychowanków przedszkoli. Odpowiedzialność za to, co po 8 kwietnia będzie działo się w szkołach i przedszkolach ponosi dyrektor. Jeśli w danej placówce nie wszyscy pedagodzy mają zamiar strajkować to z dużym prawdopodobieństwem zostaną wyznaczeni do zapewnienia opieki przebywającym w szkole lub przedszkolu dzieciom.

W przededniu strajku, przedstawiciele samorządów w całym kraju szukają alternatywnych form opieki poza systemem oświaty, m.in. w domach kultury, teatrach, świetlicach środowiskowych czy ogniskach pracy pozaszkolnej.

Z propozycją do rodziców małych tyszan wyszła Miejska Biblioteka Publiczna, której pracownicy chcą zapewnić uczniom szkół podstawowych opiekę na czas trwania strajku. ZNP deklaruje, że protest nauczycieli ma potrwać do odwołania - osiągnięcia zakładanych żądań płacowych.

- W związku z zapowiadanym ogłoszeniem strajku nauczycieli, Biblioteka Główna (Mediateka, al. Piłsudskiego 16) informuje o możliwości uczestnictwa dzieci od 7 roku życia w zajęciach zorganizowanych w bibliotece od 8 kwietnia do odwołania strajku, w godzinach od 8.00 do 15.00 - informują pracownicy MBP Tychy.

Warto pamiętać, że każde dziecko może uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych przez 4 godziny. Obowiązują zapisy na zajęcia pod numerem: (32) 227-83-11. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie i dostarczenie do Biblioteki Głównej wypełnionego druku: mbp.tychy.pl/container/PDF/STRAJK.pdf

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.