tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019

[FOTO] Zderzenie 3 pojazdów na skrzyżowaniu Edukacji i Grota-Roweckiego

W czwartek, 4 kwietnia około godziny 9.30 na skrzyżowaniu ulic Edukacji i Grota-Roweckiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów: dwóch samochodów osobowych (Fiat i Ford) oraz autobusu komunikacji miejskiej (Solaris).

Osobówki zderzyły się na skrzyżowaniu, a następnie uderzyły w autobus - 4.04.2019 · fot. 112Tychy


Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały wszystkie służy ratunkowe: ZRM, patrol policji i zastępy JRG Tychy. Na czas działań ratunkowych ruch na skrzyżowaniu został całkowicie wstrzymany. Jedna osoba (kierująca Fordem kobieta) została przetransportowana do szpitala na dokładne badania. Pozostałym uczestnikom zdarzenia (w tym pasażerom autobusu i dzieciom podróżującym Fordem) nic się nie stało.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że winnym zdarzenia jest kierujący Fiatem mężczyzna, który jadąc ulicą Grota-Roweckiego w kierunku centrum miasta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Fordem, która jechała ulicą Edukacji w stronę szpitala wojewódzkiego. Osobówki po zderzeniu uderzyły jeszcze w oczekujący na możliwość wjazdu na skrzyżowanie autobus komunikacji miejskiej. W chwili zdarzenia na skrzyżowaniu wyłączona była sygnalizacja świetlana.

Po około godzinie uszkodzone pojazdy zostały usunięte ze skrzyżowania i odholowane przez pomoc drogową, a następnie ruch został przywrócony. Policjanci WRD KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.