tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • 6 kwietnia 2019

Legoland w Gemini Park Tychy: kilkaset tys. klocków do oglądania i zabawy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Za nami:

Chcąc odwiedzić Legoland nie trzeba już jechać do Danii! Teraz Legoland, a przynajmniej jego część, przyjedzie na Śląsk, a dokładnie do Gemini Park Tychy. Przez ponad tydzień w centrum handlowym stać będzie kraina zbudowana z popularnych klocków.

niesamowity świat z klocków LEGO w Gemini Park Tyc
Niesamowity świat z klocków LEGO w Gemini Park Tychy


Aby powstał Legoland w Gemini Park Tychy potrzebne było kilkaset tysięcy klocków i wiele godzin mozolnej pracy dziesiątek konstruktorów, a także kilka sporych rozmiarów samochodów, które przywiozło atrakcje. Efekt będzie można już od soboty, 6 kwietnia, oglądać w tyskim centrum handlowym.

Na powierzchni ponad 200 m kw. powstanie nietypowa kraina, prawie w całości zbudowana z niewielkich, plastikowych cegiełek. Znajdziemy w niej m.in. kilkanaście postaci znanych z parku rozrywki w duńskim Billund, w tym m.in. klauna i dinozaura, a także makietę zamku z Legolandu.

Nie zabraknie także innych rozrywek rodem z kultowego parku. W centrum stanie m.in. strefa zabaw z 4 elektrycznymi samochodami dla dzieci, w której będzie można wcielić się w rajdowca pokonującego specjalną trasę na torze.

Ciekawostką będzie także strefa VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Zakładając specjalne gogle będzie można poczuć się m.in. jak na olbrzymim rollercoasterze lub na zjeżdżalni wodnej.

niesamowity świat z klocków LEGO w Gemini Park Tyc
Niesamowity świat z klocków LEGO w Gemini Park Tychy


- Oprócz tego w Gemini Park pojawią się mini samochody z Lego, którymi będzie można odbyć wirtualną podróż na w safari. Nie zabraknie także gier zręcznościowych na iPadach. To jednak nie koniec Lego atrakcji - zapowiada organizator.

W Gemini Park powstanie także duża strefa rodzinnego budowania z klocków oraz strefa ze specjalnymi klockami dla małych dzieci. W sumie, w obu strefach, znajdziemy kilkadziesiąt tysięcy kawałków Lego, z których będzie można wyczarować różne konstrukcje.

- Wszystkie atrakcje przyjadą do nas z Danii. Są to elementy, które można znaleźć w parku rozrywki, a które obecnie podróżują po całej Europie. Tychy to ich kolejny przystanek - mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy. - To atrakcja dla wszystkich, którzy pasjonują się Lego, budowaniem z klocków, ale także nowymi technologiami, takim i jak VR. Przygotowane przez nas strefy rozrywki bawią, ale także rozwijają w dzieciach twórcze myślenie - dodaje.

Nietypowej atrakcji towarzyszyć będzie także konkurs, w którym nagrodą główną jest dwudniowy rodzinny pobyt w Legoland Billund dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Oprócz tego w puli nagród znalazło się także 50 pojedynczych biletów do Legolandu do wykorzystania w sezonie 2019, a także 10 zestawów klocków LEGO® Creator 3 in 1.

Wszystkie atrakcje w galerii są bezpłatne. Legoland działać będzie w dniach od 6 do 14 kwietnia z wyjątkiem niedziel niehandlowych. 6 kwietnia od godz. 10.00 do 20.00, w pozostałe dni od 12.00 do 20.00.

niesamowity świat z klocków LEGO w Gemini Park Tyc

BM / tychy.info
źródło: Gemini Park Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj