tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019

Ruszył remont parkingu przy ul. Dmowskiego

Przez kilkanaście dni w centrum miasta będzie brakować wielu miejsc parkingowych. MZUiM Tychy zdecydował o wymianie starej nawierzchni parkingu wzdłuż ul. Dmowskiego.

Ruszył remont parkingu przy ul. Dmowskiego
Ruszył remont parkingu przy ul. Dmowskiego - 04.2019 · fot. JZ / tychy.info


Już wkrótce mieszkańcy centrum zyskają odnowione miejsca parkingowe. Z początkiem tygodnia rozpoczęły się prace remontowe na parkingu wzdłuż ul. Dmowskiego (od piekarni Kłos do pawilonu handlowo-usługowego przy ul. Jana Pawła II).

Wyłoniony przez MZUiM Tychy na drodze przetargu wykonawca robót, Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Katowic, rozpoczął usuwanie starej nawierzchni asfaltowej, by w ciągu kolejnych kilkunastu dni wymienić ją na zupełnie nową mieszankę.

Ruszył remont parkingu przy ul. Dmowskiego
Ruszył remont parkingu przy ul. Dmowskiego - 04.2019 · fot. JZ / tychy.info


Łącznie do konkursu ofert stanęły cztery firmy, a MZUiM Tychy zamierzał przeznaczyć kwotę 254 980 zł brutto. Zwycięzca przetargu zaproponował sumę niewiele ponad 114 tys. złotych. Na czas robót drogowych w tym miejscu będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu, a sam parking został wyłączony z użytkowania.

Mieszkańcy okolicznych bloków, klienci sklepów i punktów usługowych będą musieli uzbroić się w cierpliwość i zajmować miejsca postojowe na parkingach w pobliżu.

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.