tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • 5 maja 2019

To już 15 lat. Tychy świętowały rocznicę wejścia Polski do UE

1 maja tyszanie świętowali okrągłą, piętnastą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Na placu Baczyńskiego odbyła się wystawa fotograficzna złożona ze zdjęć i wspomnień mieszkańców, a w kościele p. w. św. Marii Magdaleny koncert pod batutą Michała Brożka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Tychy świętowały rocznicę wejścia Polski do UE - 01.05.2019 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


W maju 2004 roku Polska wraz z dziewięcioma innymi krajami stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. W 15. rocznicę tamtych wydarzeń tyszanie zebrali się na placu Baczyńskiego, gdzie mieli okazję zaśpiewać hymn Unii Europejskiej wspólnie z Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic.

Na placu Baczyńskiego odbyła się również wystawa fotograficzna zorganizowana przez Urząd Miasta Tychy wraz z Tyskim Towarzystwem Fotograficznym.

Z kolei w kościele p. w. św. Marii Magdaleny odbył się dwugodzinny koncert, w którym wzięło udział ponad stu artystów. Tyszanie mieli okazję usłyszeć uważaną za największe dzieło muzyki religijnej - „Wielką Mszę h-moll”. Dzieło Johanna Sebastiana Bacha wykonali wspomniany wcześniej Chór Uniwersytetu Ekonomicznego, Chór Muzycznych Spotkań w Loarze oraz Akademicka Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego z Katowic.

ups, BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.