tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2019
  • 3 kwietnia 2019

[ZDJĘCIA] Tyszanie pokonali Comarch Cracovię po 118 minutach meczu!

Tyszanie wygrali kolejną długą i morderczą dogrywkę! W pierwszym meczu finałowym przeciwko Comarch Cracovii potrzeba było aż 118 minut, aby wyłonić zwycięzcę spotkania. Ponownie królem w trójkolorowej ekipie okazał się Alex Szczechura, który w tegorocznych play offach rozstrzygnął już po raz trzeci losy pojedynku.

Finał PHL: GKS Tychy - Comarch Cracovia 2:1 - 2.04.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Gorszego startu w finałowej rywalizacji chyba nie można sobie było wyobrazić. Zaledwie po 16 sekundach krakowianie objęli prowadzenie. Jaakko Turtiainen zaskoczył tyskiego bramkarza i Pasy cieszyły się z pierwszego gola. Trójkolorowi ruszyli do ataku, ale na niewiele się to zdało. Podopieczni trenera Gusova gubili krążek i nie potrafili wyjść ze skutecznym kontratakiem.

Druga tercja wyglądała już nieco lepiej w wykonaniu gospodarzy, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania. Filip Komorski wykorzystał podanie przed bramkę od Alexa Szczechury podczas liczebnej przewagi i w kibiców na Stadionie Zimowym wstąpiły nowe pokłady energii.

Na kolejnego gola trzeba było poczekać aż godzinę. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, co oznaczało, że tyszan czeka kolejna dogrywka w fazie play off. Trójkolorowi przyzwyczaili już swoich kibiców, że jedna dogrywka to zdecydowanie za mało. W pierwszym meczu finałowym potrzebne były trzy. I to właśnie ta ostatnia była najciekawsza i pełna zwrotów akcji. Kiedy w 111 minucie krakowianie wepchnęli krążek do bramki wydawało się, że jest już po meczu. Sędzia zdecydował się jednak na analizę wideo, która wykazała, że Michał Kotlorz w ostatniej chwili wygarnął gumę ręką. Został więc podyktowany rzut karny dla gości, ale Filip Drzewiecki nie zdołał pokonać Murraya. To dało tyszanom sygnał do ataku i na dwie minuty przed końcem trzeciej dogrywki Alex Szczechura zdobył złotego gola. Napastnik GKS wyrasta na prawdziwego profesora w dziedzinie decydujących bramek, bowiem to już trzeci złoty gol Szczechury w fazie play off.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, d.1:0)
  • 0:1 Jaakko Turtiainen - Damian Kapica (00:16)
  • 1:1 Filip Komorski - Alexander Szczechura - Bartłomiej Pociecha (30:37) 5/4
  • 2:1 Alexander Szczechura - Gleb Klimenko - Michael Cichy (117:58)


GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Witecki, Cichy, Szczechura; Górny, Bryk, Jeziorski, Rzeszutko, Gościński; Kolarz, Bizacki, Klimenko, Komorski, Yafimenka; Kotlorz, Galant, Sykora, Kogut, Mikhnov.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.