tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2019

Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek - kampania służb mundurowych

Ruszyła kampania informacyjna pn. „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”. Dotyczy ona parkowania samochodów na drogach pożarowych. W kampanię zaangażowani są funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Urząd Miasta Tychy, administratorzy wielu nieruchomości oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych.

Rusza kampania informacyjna pn. „Nie odbieraj sobi
Rusza kampania informacyjna pn. „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek” · fot. KMP Tychy


Kampania w pierwszym etapie będzie obejmować rozpowszechnianie informacji o jej założeniach oraz uświadamianie mieszkańców o zagrożeniu wynikającym z blokowania dróg pożarowych. Mieszkańcy muszą liczyć się też konsekwencjami nieprawidłowego parkowania.

Drogi te mają umożliwić dojazd służbom ratowniczych i podjęcie działań ratujących życie, zdrowie i mienie.

Rusza kampania informacyjna pn. „Nie odbieraj sobi
Rusza kampania informacyjna pn. „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek” · fot. KMP Tychy


- Nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 m - przypominają funkcjonariusze.

Uwaga: Parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł, a także odholowaniem pojazdu.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.