tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2019

Pracownicy Fiata będą domagać się zbiorowej podwyżki

Za nami:

Kolejny wiec pracowników FCA Poland w Tychach rozpocznie się w piątek, 29 marca o godz. 14.00 na parkingu przed bramą główną. - Będziemy protestować przeciwko ignorowaniu przez dyrekcję zgłaszanych w imieniu załogi żądań płacowych oraz domagać się równej dla wszystkich zbiorowej podwyżki stawek zasadniczych o 5 zł na godzinę - czytamy w zapowiedzi.

Reklama

- Pracownikom należą się godne i sprawiedliwe płace za ich ciężką, wydajną oraz efektywną pracę - mówi Wanda Stróżyk, przewodnicząca międzyzakładowej NSZZ Solidarność FCA Poland. - Najwyższa pora, by firma podzieliła się liczonymi w setki milionów złotych zyskami z pracownikami, którzy te zyski wypracowali. Dlatego cały czas podtrzymujemy żądanie wzrostu stawek zasadniczych o 5 zł na godzinę, co miesięcznie razem z premią oznacza wzrost płac o 991 zł dla każdego pracownika.

Dyrekcja tyskiego FCA Poland oraz bielskiego FCA Powertrain proponują wzrost wynagrodzeń - wraz z premią - o 250 zł brutto miesięcznie, co oznaczałoby w FCA Poland podwyżkę stawek zasadniczych o 211,86 zł.

- Podstawowe znaczenie ma odpowiedni wzrost stawek płacy zasadniczej, gdyż to one zapewniają stabilne i godne wynagrodzenia - przypomina Wanda Stróżyk. - Dlatego na piątkowym wiecu pracowników nie może zabraknąć nikogo, kto chce godnie zarabiać i żyć.

BM / tychy.info

źródło: MOZ NSZZ Solidarność FAP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.