tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2019
  • 5 kwietnia 2019

Tyszanie wyruszą w Ekstremalną Drogę Krzyżową. Do wyboru 2 trasy

Za nami:

5 kwietnia o godzinie 20.00 rozpocznie się kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy tyskiej edycji wydarzenia przygotowali dla uczestników dwie trasy o długościach 42 oraz 47 km.

Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa
Ekstremalna Droga Krzyżowa · fot. Andrzej Grynpeter / tychy.info


Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu wybranej ponad 40-kilometrowej trasy w nocy i na modlitwie. W milczeniu, zmagając się z bólem, pokonując zmęczenie, czując na twarzy zimny deszcz, idąc pod wiatr, często po leśnych dróżkach.

To droga krzyżowa, która przyjmuje charakter rekolekcji. Wyjątkowy czas, składający się z czterech kroków: wyzwania, drogi, zmagania oraz spotkania. Wyzwanie pojawia się w momencie poznania idei EDK. Podjęcie tego wyzwania prowadzi do drogi. Trzeci krok to zmaganie, które pojawia się, gdy zaczyna brakować sił i trzeba przezwyciężyć swoje słabości. Zwieńczeniem walki jest spotkanie z Bogiem.

Tychy to jedno z kilku miejsc w naszej archidiecezji, gdzie po raz piąty opracowano propozycje tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Tychów

Trasa św. Walentego wiedzie z Tychów-Żwakowa, przez Promnice, Międzyrzecze, Wolę, Harmęże, Pławy, Brzezinkę, Babice, Bijasowice do kościoła św. Walentego w Bieruniu Starym. Do pokonania jest dystans 42 km. Duża część trasy wiedzie przez lasy, a najbardziej przejmującą jest stacja drogi krzyżowej odprawiana przy bramie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

OPIS TRASY św. Walentego Tychy - Bieruń Stary

Trasa św. Jana Pawła II liczy 47 km. Ci, którzy się z nią zmierzą, wyruszą z Tychów-Żwakowa, by przez Promnice, Kobiór, Goczałkowice, Zabrzeg, Mazańcowice dotrzeć do Starego Bielska. Ta droga prowadzi przez Lasy Pszczyńskie i brzegiem Zalewu Goczałkowickiego.

OPIS TRASY św. Jana Pawła II


Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek, 5 kwietnia mszą świętą sprawowaną o godzinie 20.00 w kościele Ducha Świętego w Tychach-Żwakowie. Pragnących wziąć w niej udział odsyłamy do zapoznania się ze szczegółami zamieszczonymi na stronie http://www.edk.org.pl.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.