tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2019

Studentki i absolwentki regionalnych uczelni zwiedziły tyski browar

Kilkadziesiąt studentek i absolwentek uczelni z Wielkopolski, Śląska, Małopolski oraz Podlasia odpowiedziało na zaproszenie Kompanii Piwowarskiej do udziału w dniach otwartych, które odbyły się w browarach w Tychach, Poznaniu i Białymstoku. Spotkania, poświęcone prezentacji firmy oraz możliwości, jakie oferuje ona kobietom w ramach rozwoju zawodowego, zostały zorganizowane po raz piąty.

Studentki i absolwentki uczelni zwiedziły tyski br
Studentki i absolwentki uczelni zwiedziły tyski browar - 03.2019 · fot. Kompania Piwowarska


Należące do Kompanii Piwowarskiej browary - Lech Browary Wielkopolski, Tyskie Browary Książęce oraz Browar Dojlidy - w tym roku ponownie otworzyły się na kobiety. Panie, które są zainteresowane pracą w branży piwowarskiej i wiążą z nią swoje ambicje zawodowe odwiedziły browary w Dniu Kobiet. Oprócz studentek oraz absolwentek kierunków technicznych i technologicznych regionalnych uczelni, w tym roku zaproszenie na spotkanie otrzymały także panie studiujące na kierunkach związanych z logistyką. Perspektywa poznania możliwości zawodowych, jakie Kompania Piwowarska oferuje kobietom, przyciągnęła do browarów łącznie kilkadziesiąt pań.

Studentki i absolwentki uczelni zwiedziły tyski br
Studentki i absolwentki uczelni zwiedziły tyski browar - 03.2019 · fot. Kompania Piwowarska


Program całodziennego wydarzenia obejmował m.in. prezentację firmy oraz ofert praktyk i staży, w tym w ramach Manufacturing Trainee Programme, a także przedstawienie wybranych ścieżek kariery w poszczególnych działach Kompanii Piwowarskiej. Uczestniczki spotkania miały szansę poznać zawodowe historie pracujących w browarze kobiet, które dzisiaj są specjalistkami w swoich dziedzinach. Zaproszone panie dowiedziały się także, w jaki sposób warzy się piwo, zaś zwieńczeniem części teoretycznej była wycieczka po browarze połączona z udziałem w panelu sensorycznym.

- Dzień Kobiet w browarach zorganizowaliśmy, aby odczarować stereotyp, że pracują tu tylko mężczyźni. Zaproszone panie spotkały się z naszymi ekspertkami pracującymi w różnych działach, które udowodniły, że kobiety w browarze z powodzeniem mogą realizować się na różnych stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych. Mamy nadzieję, że zachęciłyśmy odwiedzające nas panie do współpracy z naszą firmą. Jak pokazuje przykład jednej z tegorocznych prelegentek - przed rokiem studentki, a dzisiaj naszej laborantki - warto - mówi Dorota Kowalczyk, kierownik ds. personalnych w Kompanii Piwowarskiej.

Studentki i absolwentki uczelni zwiedziły tyski br
Studentki i absolwentki uczelni zwiedziły tyski browar - 03.2019 · fot. Kompania Piwowarska

BM / tychy.info
źródło: Kompania Piwowarska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.