tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2019
  • 30 marca 2019

FIFA i PZPN zdecydowały o wymianie murawy na Stadionie Miejskim w Tychach

Murawa na Stadionie Miejskim w Tychach zostanie wymieniona. Taką decyzję podjęły FIFA i Polski Związek Piłki Nożnej. Po wykonaniu kompleksowych badań organizatorzy Mistrzostw Świata U20 zdecydowali się na takie rozwiązanie. Eksperci z międzynarodowej federacji dokładnie zmierzyli zarówno twardość, gęstość trawy, jak i zrywalność darni.

Stadion Miejski w Tychach
FIFA i PZPN zdecydowały o wymianie murawy na Stadionie Miejskim w Tychach · fot. BM / tychy.info


- Stan murawy ma ogromny wpływ na jakość gry piłkarzy, ich wydajność, wydolność oraz w głównej mierze kontuzje i bezpieczeństwo. Niestabilna murawa zwiększa szanse i ryzyko wystąpienia kontuzji u zawodników, co może doprowadzić do odwołania meczu, a w rezultacie zakończyć się fiaskiem całego turnieju, narażając PZPN, FIFA oraz Miasto Tychy na nieodwracalną stratę wizerunku i zaufania. Warto zaznaczyć, że ze względu na rangę wydarzenia jakimi są Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 oraz przyjęte wysokie standardy turnieju, obserwuje się wśród piłkarzy, trenerów, kibiców oraz mediów rosnące oczekiwania w odniesieniu do muraw - czytamy w uzasadnieniu decyzji PZPN i FIFA.

Lampy naświetlają murawę na Stadionie Miejskim w T
Lampy naświetlały murawę na Stadionie Miejskim w Tychach · fot. GKS Tychy


W ostatnich miesiącach Tyski Sport S.A. podjął szereg prac związanych z poprawą kondycji murawy. Na Stadionie Miejskim pojawiły się specjalistyczne lampy, dostarczone przez jedną z największych firm na świecie, Turf Lighting Solutions. Ponadto osoba odpowiedzialna za jakość trawy w Tychach była w stałym kontakcie z greenkeeperem ze strony FIFA. Biorąc jednak pod uwagę rangę Mistrzostw Świata, kryteria FIFA i ilość rozegranych spotkań w trakcie trwania turnieju, zapadła decyzja o jej wymianie. W tej chwili trwa postępowanie przetargowe.

Instalacja nowej murawy została przewidziana od 28 kwietnia do 10 maja. W związku z tym, zmianie ulegnie data rozegrania ostatniego meczu w tym sezonie na Stadionie Miejskim. Spotkanie GKS Tychy - GKS Jastrzębie odbędzie się innym terminie.

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.